پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 20:34

رکورد زنی کشاورز میانه‌ای در کشور

01:32410

حسن بی‌رنگ کشاورز میانه‌ای برای دومین سال متوالی بالاترین رکورد برداشت جو در استان را به خود اختصاص داده ورکورد بیشترین برداشت جو کشور را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه با اعلام این خبر، گفت: حسن بیرنگ کشاورز بخش مرکزی روستای طغای توانست سال ۹۸ با برداشت ۱۱ تن و ۱۰۰ کیلو جو در هکتار به عنوان جوکار نمونه استانی انتخاب شود و امسال هم محصول خود را (رقم جلگه) با یک و نیم تن در هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داده و به ۱۲ تن و ۶۰۰ کیلو برساند.
ایرانی‌پور میانگین برداشت جو در شهرستان میانه را در مزارع آبی حدود ۵ تن و در دیم ۲.۵ تن در هکتار عنوان و بیان کرد: این کشاورز سال گذشته با بهره گیری از تحقیقات علمی و توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توانست با برداشت ۱۱ تن و ۱۰۰ کیلو محصول جو در هکتار میانگین برداشت شهرستان را در این مزرعه به حدود ۸ تن در هکتار افزایش دهد.

وی با بیان اینکه این کشاورز در سالجاری حدود ۳۰ هکتار از اراضی خود را به کشت جو اختصاص داده،اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۷۵ تن جو در این مزرعه برداشت و به بازار عرضه شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه ادامه داد: در سال زراعی جاری ۸ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصول جو رفته که پیش بینی می‌شود ۲۲ هزار تن جو در شهرستان برداشت شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3974

950 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند