پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:35

زیدان به دنبال رکوردی تاریخی در دنیای سرمربی گری

01:481690

زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید در صورت کسب عنوان قهرمانی در رقابت های لالیگا اسپانیا، با رئال رکورد کسب 1 جام به ازای 19 بازی را به دست خواهد آورد که در دنیای فوتبال بی سابقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، زیدان می‌تواند پنج‌شنبه شب با فتح لالیگا یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت کند و رئال مادرید او در مسیر تاریخ سازی در مدت کمی بیش‌تر از یک ماه قرار دارد.

سرمربی فرانسوی توانسته به بهترین شکل تیمش را متحول کند؛ تیمی پیش از توقف فوتبال به خاطر شیوع کرونا و پس از شکست در زمین رئال بتیس، صدرنشینی را از دست داده بود.

9 برد پیاپی اخیر موجب خواهد شد تا زیزو در صورت پیروزی رئال در دیدار پنج‌شنبه شب مقابل ویارئال در ورزشگاه آلفردو دی استفانو، به تعداد افتخاراتش بیفزاید.

زیدان در دیدار برابر زیردریایی‌های زرد به دنبال یازدهمین قهرمانی‌اش با مادرید خواهد بود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سرمربی فرانسوی تنها در 209 بازی هدایت سفیدپوشان را بر عهده داشته است.

وی پیش از این یک قهرمانی در لالیگا، دو سوپرکاپ اسپانیا، سه لیگ قهرمانان اروپا، دو سوپرکاپ اروپا و دو جام جهانی باشگاه‌ها به دست آورده بود و اکنون در آستانه فتح دومین لالیگای خود قرار دارد.

اگر پنج‌شنبه قهرمانی رئال مادرید قطعی شود، زیدان یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت کرده و به ازای هر 19 بازی یک جام را برای رئال به ارمغان آورده است. در مقایسه با پپ گواردیولا از این حیث برتری سرمربی رئال مادرید آشکار است. گواردیولا در هر 22 بازی یک جام را فتح کرده است.  این آمار نشان می‌دهد زیدان در مسیر تاریخ‌سازی قرار دارد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4219

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند