پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:59

ساخت و ساز‌های غیرمجاز «خیابان شهید عزیزی» تبریز تخریب شد

01:44420

شهردار منطقه ۱ تبریز از تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز خیابان جدیدالحداث شهید عزیزی و آزادسازی این مسیر خبر داد و گفت: این تخریب‌ها آرزوی شهروندان بود که محقق شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،رضا پاک نهاد در این خصوص بیان کرد: یکی از آرزو‌های دیرین شهروندان ساکن در مسیر خیابان جدیدالحداث شهید عزیزی آزادسازی مسیر و رفع مخاطرات موجود به واسطه ایجاد ساخت و ساز‌های غیر مجاز بود که پس از تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز منطقه اقدامات لازم اجرایی و سریعا عملیاتی شد.

وی بیان کرد: ساکنین محل مدت‌ها بود برای عبور از مسیر و رسیدن به منازل خود باید از محدوده ساخت و ساز‌های غیرمجاز عبور کرده و این امر مشکلاتی را برای آنان به وجود می‌آورد که پس از بررسی قانونی و اتخاذ تصمیمات، اقدامات لازم جهت تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز انجام و آرزوی شهروندان محقق و مسیر آزادسازی شد.

پاک نهاد یکی از تخلفات رایج در ساخت و ساز را تخلف عدم رعایت شهرسازی و اصول فنی و عدم استحکام بنا از سوی سازندگان دانست و گفت: از جمله پیامد‌های این موضوع آشفتگی سیمای شهری و بروز خطرات جانی و مالی برای مالکان و خریداران را می‌تواند به عنوان کرد که لطمه‌های جبران‌ناپذیری را به شهر و شهروندان وارد می‌کند.

شهردار منطقه ۱ با اعلام تشکیل کمیته مقابله قاطع و جدی با ساخت و ساز‌های غیرمجاز به ساخت و ساز در مسیر خیابان شهید عزیزی اشاره کرد و افزود: این اقدام در مسیر ضلع جنوبی خیابان کریم خان انجام که به معنای نقض قوانین و ضوابط شهرسازی است و توسعه شهر در گرو حل مشکلات موجود در قالب ساماندهی و برخورد جدی و قاطع با متخلفین و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2457

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند