پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 04:27

ساخت و ساز در شهرک خاوران رونق یافت

01:04400

شهرک خاوران که از آن بعنوان یکی از مدرن‌ترین شهرک‌های مسکونی در کشور یاد می‌شود، مدتی است که با استقبال عمومی مردم در امر ساخت و ساز مواجه شده است که تکمیل زیر ساخت‌ها و همچنین پتانسیل‌های موجود در این شهرک، بزرگترین عامل برای این استقبال عنوان شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، شهردار منطقه ۹ تبریز، با اعلام این مطلب اظهار داشت: چشم انداز متفاوت شهرک خاوران و ضوابط منحصربه فرد جاری در آن، از جمله عللی است که استقبال عمومی مردم را به همراه داشته است.

بهرام نسیانی  در تشریح برخی از ضوابط موجود شهرک مدرن خاوران افزود: در این شهرک، تمامی گذر‌ها ۱۲ متر و یا بیشتر هستند و طبق تعریفی که در طرح تفصیلی از خیابان به میان آمده، در حقیقت تمامی گذر‌های موجود در این شهرک کوچه نبوده، بلکه خیابان هستند. از طرفی تمامی قطعات مسکونی در این شهرک، امکان نورگیری از دوطرف قطعه را دارا است.

شهردار منطقه۹، اختصاص طبقات برای قطعات مسکونی در این شهرک را بر اساس مساحت و نه بر اساس عرض گذر بیان کرد و افزود: مهمترین مزیت این ضابطه، نبود سایه اندازی بر ساختمان‌های مجاور می‌باشد.

نسیانی ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و در طرح مطالعات نما و منظر شهری خاوران، متقاضیان پروانه‌ی ساختمانی، با اخذ دتایل و نوع مصالح نمای مورد استفاده، اقدام به ساخت بنا خواهند نمود و از معماری خاص و منحصر بفرد تبعیت خواهند کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به کاربری‌های عمومی فرا منطقه‌ای این شهرک اظهار داشت: این کاربری ها، فضا را برای ارائه‌ی خدمات مطلوب به عموم شهروندان در زمینه‌های ورزشی، تفریحی، فرهنگی، درمانی و تجاری فراهم می‌سازد که در منطقه بی نظیر خواهند بود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2671

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند