پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 19:02

سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان است

01:441310

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان به شمار می‎رود، گفت: بر این اساس همه برنامه‎های ستاد اقتصاد مقاومتی اعم از رونق تولید، ستاد تسهیل، اشتغال و … توسط این سازمان پیگیری می شود.

داود بهبودی افزود: یکی از وزرا هم از طرف معاون اول رئیس جمهور به عنوان وزیر معین پیگیری ستاد اقتصاد مقاومتی استان در هریک از استان‎ها تعیین شده که این مسوولیت در استان ما به عهده رحمانی، وزیر صمت قرار دارد.

وی اظهار کرد: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی را با ریاست استاندار جهت بررسی عملکرد دستگاه‎ها در ارتباط با پیشرفت برنامه‎ها و طرح‏های اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌دهیم و امسال که سال رونق تولید نامگذاری شده تمام تلاش‎های ستاد متوجه حرکت در همین مسیر است.

بهبودی در بخش دیگری از صحبت های خود، بیان داشت:در حال حاضر حدود 2700 طرح ریز و درشت در استان وجود دارد که چگونگی نظارت بر اجرای این تعداد طرح‎ به اولویت‎بندی‎های موجود بستگی دارد.

وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال، توسعه صادرات و افزایش درآمدها همه از مسیر تولید و حمایت از تولید داخلی صورت می‎گیرد؛ رویکردهای جدید ملی و استانی هم بر همین اساس است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی ادامه داد: عملکردهای امسال نشان می‌‏دهد علیرغم همه محدودیت‏هایی که وجود دارد برخی از واحدها در تولید بسیار موفق عمل کرده‎اند؛ صادرات ما هم نسبت به سال‎های گذشته افزایش یافته است.

وی توضیح داد: امسال وضعیت شاخص‌های اقتصادی با ثبات‎تر از سال قبل است؛ بازار ارز و روند نوسانات قیمت تا حدودی کنترل شده و تلاش می‎کنیم این ثبات اقتصادی ادامه یابد و اگر مسائل کلان کشور در بحث‎های بین‎المللی و تحریم حل شود یک مسیر رو به رشد پیش روی کشور گشوده خواهد شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1197

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند