پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:52

سرانه واقعی فضای سبز تبریز 7 مترمربع است

02:003890

استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه ستاد صیانت از فضای سبز کلانشهر تبریز، گفت: بسیاری از باغات اطراف و داخل شهر تبریز در سال‌های گذشته از بین رفته است که یکی از علل افزایش آلودگی هوای تبریز هم همین موضوع است؛ بنابراین در کنار توسعه فضای سبز شهری، باید جلوی تخریب باغات هم گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی با قدردانی از اهتمام و علاقه‌مندی مسئولان به حفاظت از محیط زیست، اظهار داشت: در حال حاضر حضور شاهد پویایی و جدیت در حوزه فضای سبز تبریز هستیم که منشأ اثرات مهمی در این حوزه خواهد بود.

وی بر تشکیل کارگروه تخصصی پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در زمینه حفاظت از فضای سبز شهری تأکید کرد و گفت: این موضوع نباید منحصر به شهر تبریز باشد و در همه شهرهای استان نیازمند اهتمام جدی در این زمینه هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محیط زیست از مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه است، افزود: امروز شهرهای ما از نظر زیست‌محیطی، در معرض مخاطره و تهدید است و تلاش جدی همگانی برای مقابله با این تهدید ضروری است.

وی، اقدامات انجام شده برای توسعه فضای سبز در شهر تبریز را ارزشمند دانست و در عین حال گفت: بسیاری از باغات اطراف و داخل شهر تبریز در سال‌های گذشته از بین رفته است که یکی از علل افزایش آلودگی هوای تبریز هم همین موضوع است؛ بنابراین در کنار توسعه فضای سبز شهری، باید جلوی تخریب باغات هم گرفته شود.

پورمحمدی با بیان اینکه فضای سبز یکی از منابع تجدیدناپذیر است، افزود: تعریف و ایجاد کمربندی سبز برای همه شهرها ضروری است و در این زمینه باید از تدابیر و تجارب بین‌المللی نیز استفاده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه سرانه فضای سبز واقعی در شهر تبریز کمتر از 7 مترمربع است، افزود: بخشی از فضای سبز موجود نیز با شرایط اقلیمی منطقه سازگار نیست و لازم است در مورد گونه‌های گیاهی مورد استفاده در فضای سبز دقت کافی صورت گیرد و به مردم نیز آگاهی‌بخشی شود.

جواد رحمتی همچنین بر توسعه فضای سبز در حریم شهرها برای تثبیت محدوده شهرها و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: هدف ما توسعه فضای سبز است نه مالکیت آن، بنابراین باید از مشارکت مردم در توسعه فضای سبز با مالکیت خود آنان نیز استفاده کنیم.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2367

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند