پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:40

سطح مخازن تبریز ۱۰۰ هزار متر مکعب افزایش می یابد

01:35580

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه افزایش ذخیره مخزن منجر به کاهش ضریب اطمینان قطعی می‌شود، گفت: مخزن ۱۰۰ هزار متر مکعبی در تبریز احداث شده که  سطح مخازن تبریز را ۱۰۰ هزار متر مکعب افزایش خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، یوسف غفارزاده افزود: در حال حاضر ۴۰۰ هزار متر مکعب ذخیره مخرن داریم که ظرفیت آن با ایجاد این مخزن ۱۰۰ هزار متر مکعب افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اظهار داشت: این مخزن با ۵۰ درصد پیشرفت کار در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال‌جاری به اتمام برسد.

غفارزاده خاطرنشان کرد: دو مخزن شهید مدنی با ظرفیت مخزن ۳۵۰ میلیون متر مکعب و شهریار و ۷۵۰ میلیون متر مکعب از لحاظ فیزیک مخزن به اتمام رسیده است و تکمیل آنها در اولویت ماست که فقط خسارت داخل مخرن آنها باقی‌مانده است.

وی بیان داشت: خسارت داخل مخزن یک رقم بسیار بالایی را می‌طلبد که امسال اعتباراتی جهت تکمیل پروژه اختصاص خواهد یافت.

غفارزاده اعلام داشت: امسال برای سد شهریار ۶۰ میلیارد تومان و برای سد شهید مدنی ۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص خواهد یافت که این اعتبارات با توجه به نیاز سد شهید مدنی و سد شهریار کفاف تکمیل پروژه را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: برای تکمیل و آبگیری اولیه سد شهید مدنی  به ۱۶۰ میلیارد تومان و برای سد شهریار ۲۶۰ میلیارد تومان نیاز است که پیگیر اختصاص این مبالغ هستیم تا ۵۰ درصد پروژه در سال‌جاری و ۵۰ درصد مابقی در سال آینده انجام گیرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4297

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند