پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:22

سفیر افریقای جنوبی علاقه مندی خود را برای همکاری مشترک و موضوع خواهرخواندگی با تبریز اعلام کرد

02:353380

ویکا خومالو سفیر افریقای جنوبی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، علاقه مندی خود را برای همکاری مشترک از جمله گردشگری، توسعه اقتصادی و تبادلات فرهنگی و موضوع خواهرخواندگی بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، ویکا خومالو سفیر افریقای جنوبی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، افزود: ایران و آفریقای جنوبی دو کشور در حال توسعه هستند و در این میان کسانی نمی‌خواهند ما به کشور‌های توسعه‌یافته تبدیل شویم که در این شرایط ما باید خودمان را برای همدیگر معرفی کنیم و هیچ ابزاری بهتر از گردشگری نمی‌تواند این فرصت را برای دو طرف ایجاد کند.

وی ادامه داد: در این دیدار درباره زمینه‌های همکاری مشترک از جمله گردشگری، توسعه اقتصادی و تبادلات فرهنگی و موضوع خواهرخواندگی تبریز با یکی از شهر‌های آفریقای جنوبی مذاکره کردیم.

خومالو همچنین با ابراز علاقه‌مندی نسبت به همکاری با شرکت تراکتورسازی تبریز و قطعه‌سازان تبریزی و نیز ایجاد مناسبات علمی و دانشگاهی، اظهار کرد: آفریقای جنوبی فرصت خوبی برای دسترسی شرکت‌های ایرانی به بازار‌های بین‌المللی است.

سفیر افریقای جنوبی در ایران به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کشور متبوع خود در مهر ماه امسال در تهران اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا در زمان برگزاری این کمیسیون، هیات‌های اقتصادی و تجاری آفریقای جنوبی از توانمندی‌های آذربایجان شرقی نیز بازدید کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی هم با بیان اینکه ملت ایران علاقه‌مند گسترش روابط با ملت‌های دیگر است، تاکید کرد: گسترش ارتباط با جهان جزو سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

محمدرضا پورمحمدی به برخی از ظرفیت‌های آذربایجان شرقی اشاره و بیان کرد: استقرار صنایع مهمی مانند ماشین‌سازی و تراکتورسازی، هم‌مرزی با چند کشور منطقه، وجود بازار تاریخی تبریز، دسترسی به بازار بزرگ آسیای میانه، وجود یکهزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و دیدنی و فرهنگی ثبت شده و ۱۵۶ واحد دانشگاهی از جمله ظرفیت‌هایی است که این استان را به یکی از استان‌های مهم کشور تبدیل کرده است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1121

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند