پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 03:49

سنگفرش پشت بازار امیر تکمیل شد

01:008610

شهردار منطقه ۸ تبریز از اتمام عملیات سنگفرش و کف‌سازی پشت بازار امیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،علی مدبر افزود: به منظور تکمیل سنگفرش بازار تاریخی تبریز، طی ماه‌های اخیر عملیات سنگفرش پشت بازار امیر را به همراه باشماقچی بازار آغاز کرده و با کار شبانه روزی عوامل عمرانی منطقه ۸، سنگفرش باشماقچی بازار را طی هفته گذشته و سنگفرش پشت بازار امیر را روز گذشته به اتمام رساندیم.

وی اظهار داشت: در راستای ساماندهی پشت بازار امیر، پیش از این شهرداری منطقه هشت اقدام به جداره سازی این بازار تاریخی کرده بود که با سنگفرش نمودن پشت بازار امیر، بر زیبایی‌های این بازار تاریخی افزوده شد.

شهردار منطقه ۸ تبریز بیان کرد: متاسفانه در گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاق‌ها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.

مدبر در ادامه به جنس سنگ‌های استفاده شده در کف سازی پشت بازار امیر اشاره و اظهار کرد: در کف سازی این بازار از سنگ اسپراخون استفاده شده است که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2781

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند