پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:16

سهام فیسبورک 8 درصد کاهش یافت

02:006370

بایکوت فیس‌بوک توسط تبلیغ‌کنندگان بزرگ در این شبکه اجتماعی نه‌تنها قیمت سهام این کمپانی را 8درصد پایین آورده است بلکه موجب ضرر و زیان بزرگ مارک زاکربرگ نیز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از businessinside، سرمایه خالص زاکربرگ از پنج‌شنبه تاکنون به میزان 7.21 میلیارد دلار کاهش پیدا است

در این میان کوکاکولا نیز به‌صورت غیررسمی به این کمپین پیوسته و اظهار کرده است که تبلیغات در این شبکه اجتماعی را برای مدت 30 روز متوقف خواهد کرد.

فیسبوک و کوکاکولا

کمپین #StopHateforProfit از تاریخ 19 ژوئن و در پی مرگ جورج فلوید اتفاق افتاد. این کمپین پس از ممانعت فیس‌بوک از پاک کردن پستی از ترامپ که معترضان به مرگ او را به اعمال خشونت تهدید کرده بود شدت گرفت. این کمپین به تبلیغ‌کنندگان بزرگ در این شبکه اجتماعی فشار آورده است که در رابطه با مخارج تبلیغاتی خود در فیس‌بوک بازنگری کنند.
البته به نظر می‌رسد که این فشارها بالاخره جواب داده است و مارک زاکربرگ در روز جمعه اعلام کرده است که این کمپانی هم‌اکنون پست‌های آن دسته از سیاست‌مدارانی که قوانین فیس‌بوک را با اقداماتی نظیر سخنان خشن و تهدیدآمیز زیر پا می‌گذارند برچسب‌زنی می‌کند.

تقریبا 100 درصد درآمد فیس‌بوک از تبلیغات بوده و درآمد سه‌ماهه اول این کمپانی از جانب تبلیغات 17.4 میلیارد دلار بوده است.
تیم تبلیغاتی فیس‌بوک تلاش دارد که تبلیغ‌کنندگان را آرام کرده و اظهار کرده است که این کمپانی درباره نگرانی‌های آن‌ها در رابطه با انتشار سخنان نفرت‌انگیز جدی است و برای سیاست‌های خود به یک بررسی‌کننده سوم شخص متکی شده است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3824

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند