پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 05:35

سود خالص 330 درصدی سیمان صوفیان در سه ماهه نخست امسال

02:26670

مدیرعامل شرکت سهامی عام سیمان صوفیان با اشاره به تحریم های ظالمانه کشورمان از سوی امریکا و غربی ها، از تولید روزانه 70 هزارتنی سیمان در این شرکت خبر داد و گفت: در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 330درصد افزایش سود خالص داشته باشیم که رقمی تعجب برانگیز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، ولی الله اخلاقی فرد در جمع خبرنگاران افزود: تولیدات این شرکت سیمان صوفیان در پنج تیپ بوده و تولید انواع دیگر بستگی به تقاضای بازار و مشتری دارد که به خط تولید اضافه کند.

وی مدیریت منابع و مصرف را از علل دیگر افزایش تولید شرکت سیمان صوفیان عنوان و اظهارداشت: در راستای شرایط نقدینگی و پرداخت حقوق کارکنان و کارگران نیز هیچ عقب افتادگی وجود نداشته و به طور متوسز 12 تا 15 روز هم پاداش بهره وری داشتیم.

اخلاقی فرد در ادامه با بیان اینکه پیش از این در فروش سیمان عرضه بر تقاضا غالب بود، افزود: از پنچ ماه گذشته عرضه مناسب شده است و از فروش اعتباری به سمت فروش نقدی سوق داده شده است و اکنون با یک قیمت مصوب به مشتریان عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه سیمان صوفیان جزو صنعت سبز استان بوده و مسائل زیست محیطی در آن لحاظ می شود، ادامه داد: بهینه سازی غبارگیرهای کارخانه انجام شده و غبار تا 150 میلی گرم استاندارد بوده و این میزان هم توسط محیط زیست آذربایجان شرقی رصد می شود.

اخلاقی فرد به راه اندازه طرح زیست محیطی جدیدی در این خصوص هم اشاره و بیان کرد: این طرح اعتبار پنج میلیون تومانی سرمایه گذاری لازم دارد که آغاز شده و 60 تا 70 درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته و می توان گفت شهریور هم به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت سهامی عام سیمان صوفیان در ادامه به صادرات سیمان به کشورهای دیگر نیز گفت: شرایط صادرات قبلا مطلوب بوده و پیش از این به کردستان عراق صادر می کردیم که اکنون با توجه به خودکفایی کارخانه های آن ها، تولیدات به کشور ارمنستان صادر می شود ولی تقاضای آن ها زیاد نبوده و در ماه بین 10 تا 14 تن صادرات داریم.

اخلاقی فرد در بخش دیگری از سخنان خود توجه به نیروی انسانی کارخانه را در شرایط کرونایی مهم خواند و خاطرنشان کرد: نزدیک به 70 نفر از افراد پرریسک بین پنج تا شش ماه است که در مرخصی با حقوق به سر می برند و افراد مشکوک نیز به تست و آزمایش اعزام شدند چراکه سلامت نیروی انسانی هرچند هزینه بر است ولی از نکات مهم در بهره وری است که باید به آن توجه شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4749

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند