پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 05:44

شاخص بورس دومیلیونی شد

02:46390

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز(یکشنبه 12 مردادماه) با افزایش 49 هزار و 870 واحد روبرو شده و و مرز 2 میلیون واحد را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، بورس اوراق بهادار تهران این روزها به مدد سرمایه‌های سرگردان بازار و استقبال بی‌نظیر مردم از یک طرف و همچنین به خاطر افزایش نرخ دلار و تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های بورسی رونق گرفته و مرتب رشد می‌کند.

امروز شاخص کل با معیار هموزن 8 هزار و 759 واحد رشد کرده و به رقم 526 هزار و 886 واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 7 میلیون و 527 هزار میلیارد تومان رسید.

گرچه کارشناسان نسبت به رشد بی‌رویه و رکوردشکنی پیاپی شاخص بورس ابراز نگرانی می‌کنند ولی در مقابل برخی نیز می‌گویند بازار بورس در سال‌های قبل رشد کافی پیدا نکرده بود و اکنون فرصت رشد یافته است.

معامله گران بورس امروز بیش از 13.5 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 2.5 میلیون نوبت معامله و به ارزش 23 هزار و 557 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران معامله گران 5960 میلیارد تومان داد و ستد کردند که مجموع ارزش معاملات بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران امروز به بیش از 29 هزار و 517 میلیارد تومان رسید که این رقم از معاملات که ظرف 4 ساعت انجام شده، رقم حیرت‌انگیزی است که البته تنها 10 درصد از این رقم یعنی حدود 3 هزار میلیارد تومان پول جدیدی است که وارد بورس شده و به احتمال زیاد چند ماهی در بورس می‌ماند.

امروز نمادهای شستا، پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ نفت و گاز، پتروشیمی تأمین، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری امید به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته‌اند.

امروز نمادهای پربیننده در بورس شامل فولاد مبارکه، ملی مس ایران، بانک صادرات، گروه پتروشیمی سرمایه ایرانیان، بانک تجارت، سرمایه گذاری غدیر و بانک صادرات بودند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 535 واحد رشد کرده و به رقم 20 هزار و 818 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 352 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران 2.6 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 794 هزار نوبت معامله و به ارزش 5960 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، صبا تأمین و پتروشیمی زاگرس، بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و پتروشیمی مارون و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

امروز نمادهای پربیننده در فرابورس ایران شامل ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان، توسعه و عمران استان کرمان، ماشین‌های اداری ایران، سرمایه گذاری میراث فرهنگی و کارخانجات تبرک بودند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4573

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند