پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 07:48

شیوع کرونا بار دیگر در تبریز اوج گرفته است

01:24570

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، فرماندار تبریز امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان تبریز، گفت: واقعیت این است که تبریز از نظر شیوع کرونا در شرایط حاد و از نظر رفتاری در حالت قرمز است، ولی آمار و ارقام وضعیت زرد را نشان میدهد.

مهدوی با بیان اینکه بیشتر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و آن را تمام شده می‌دانند، افزود: به همین دلیل باید محدودیت‌هایی را اعمال کنیم تا مردم واقعیت موضوع را متوجه شوند.

وی ادامه داد: حرکت‌های دسته جمعی به سمت مراکز تفریحی اتفاق افتاده است، بنابراین باید تیم‌های بازرسی ترکیبی، برای نظارت در شهرستان تبریز از اماکن و دستگاه‌های خدمات‌رسان ایجاد کنیم تا اگر مشاهده شد مکان‌هایی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند حتما این مکان‌ها پلمپ شوند.

فرماندار تبریز در خصوص مصوبه‌های این جلسه با بیان اینکه استفاده از ماسک برای همه ادارات و دفاتر دستگاه‌های خدمات‌رسان الزامی می‌شود، اظهار داشت: استفاده از ماسک در بازار مسقف تبریز توسط اتاق اصناف اجباری است و تهویه هوا در بازار مسقف و پاساژ‌ها انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: حسینیه‌ها اجازه بازگشایی ندارند و مساجد برای اقامه نماز جماعت فقط به مدت نیم ساعت باز خواهد بود.

برپایی مراسم عزاداری حتی در منازل نیز ممنوع و از انتشار آگهی ترحیم و دعوت مردم به مراسم در فضای مجازی ممانعت می‌شود.

فرماندار تبریز با بیان اینکه تاکسی‌ها اجازه ندارند بیش از ۳ نفر سوار کنند، بیان داشت: تالار‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت می‌توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به فعالیت خود ادامه دهند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3076

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند