پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 04:57

صنایع‌دستی اهر، در مسیر شکوفایی است

01:44290

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از حمایت شاغلان صنایع‌دستی اهر، در راستای ارتقا کمی و کیفی تولیدات بومی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مرتضی آبدار بابیان اینکه تولیدات صنایع‌دستی بومی و منحصربه‌فرد شهرستان اهر در رشته‌های گلیم، چرم، ورنی و جاجیم، شهرت منطقه ای و ملی دارند، اظهار داشت: اهر در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری ظرفیت‌های بالایی دارد و می‌توان با اقدامات مناسب در راستای ارتقای کمی و کیفی تولید صنایع‌دستی، اشتغال این شهرستان را رونق بخشید.

وی با اشاره به اینکه ترغیب و تشویق ساکنان اهر به تولید و فروش صنایع‌دستی اصیل منطقه، در رونق اقتصاد و اشتغال‌زایی اهالی این شهرستان بسیار مؤثر خواهد بود، اظهار داشت: در یک سال اخیر، 12 پروانه تولید انفرادی و دو پروانه تولید کارگاهی در اهر صادر شده و همچنین 4 پروانه تولید انفرادی این شهرستان نیز تمدید شد.

آبدار در ادامه عنوان کرد: امسال برای ۲۲۰ نفر در قالب ۲۵ دوره تخصصی صنایع‌دستی در شهرستان اهر برگزار و برای 71 هنرمند، کارت شناسایی صنایع‌دستی صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اضافه کرد: در طول این مدت 9 نمایشگاه صنایع‌دستی در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی نیز در اهر برگزارشده است.

وی ادامه داد: امسال سه اثر از شهرستان اهر، در پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی سال98 در رشته‌های ورنی بافی و محصولات دست‌دوز چرمی موفق به کسب نشان ملی شدند.

آبدار در ادامه به تسهیلات اعطاء شده در زمینه صنایع‌دستی اهر، اشاره کرد و گفت: یکی از حمایت‌های دولت در بخش هنرهای سنتی و صنایع‌دستی اعطای تسهیلات بانکی برای پشتیبانی از این هنر است که در این زمینه مبلغی بالغ ‌بر ‌یک میلیارد و دویست میلیون ریال از محل طرح تسهیلات مشاغل خانگی اعطا شده است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2042

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند