پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 16:32

صنایع آذربایجان شرقی با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند

01:482960

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در پنجمین نشست گروه کاری صنایع قطعه‌سازی و خودروسازی استان با بیان اینکه صنایع آذربایجان شرقی با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، اظهار امیدواری کرداین رقم تا پایان سال به ۶۵ درصد برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حبیب امین‌زاده از برگزاری نمایشگاه دائمی ساخت داخل در محل سازمان خبر داد و اظهار داشت: به‌منظور ارتباط بیشتر بین تولیدکنندگان قطعات در صنایع مختلف و متقاضیان قطعات یاد شده، نمایشگاهی به همین منظور در حال ایجاد است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر توان تولید و تامین ۳۰ درصد از قطعات مربوط به خودرو‌های تجاری در استان وجود دارد، ادامه داد: با بهره‌مندی از توان علمی مراجع دانشگاهی معتبر استان و ارتقاء دانش فنی صنایع می‌توانیم در تولید و ارائه کالای پیشران صنعت خودرویی کشور پیشگام باشیم.

امین زاده ادامه نهضت تعمیق ساخت داخل را از مهم‌ترین رویکرد‌های وزارت صمت عنوان و از برنامه داخلی‌سازی یکصد میلیون دلاری قطعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: انجمن‌های تخصصی صنعتی به‌ویژه در صنایع مرتبط با خودروسازی برای استفاده از این ظرفیت نیز برنامه‌های عملیاتی خود را ارائه کنند.

معاون امور صنایع سازمان هم در این نشست با اشاره به اینکه در سطح کشور کاهش ارزبری ۳.۲ میلیارد دلاری برای کل صنایع در نظر گرفته شده، بیان داشت: ۸۶ میلیون دلار از این رقم مربوط به صنایع استان که معتقدیم بیش از این، توان داخلی‌سازی در استان وجود دارد.

رضا عین‌الله‌زاده خاطرنشان کرد: در صنایع خودرویی کشنده‌ها بیشترین ارزبری را دارند و ما می‌توانیم از این فرصت برای تامین قطعات موتور و گیربکس خودرو‌های تجاری استفاده کنیم.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3727

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند