پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 17:12

طرح زوج و فرد در تبریز از دوم شهریور اجرایی می شود

01:008130

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، گفت: طرح زوج و فرد خودرو‌ها از روز شنبه دوم شهریور در محدوده مرکزی شهر تبریز اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،اصغر آدی بیگ افزود: در اثر محدودیت ترافیکی، فقط خودرو‌های شخصی اجازه ورود به محدوده طرح را ندارند و ناوگان حمل و نقل عمومی بدون محدودیت می‌توانند در محدوده تردد کنند.

وی مزیت اصلی اجرای این طرح را کاهش تردد خودرو در محدوده مرکزی شهر و افزایش تقاضای استفاده از حمل ونقل عمومی در این محدوده عنوان و بیان داشت: ترافیک موجود در هسته مرکزی شهر، از مشکلاتی است که شهروندان در برخی مواقع به خصوص در پیک ترافیک، با آن دست به گریبانند و حتی اصناف و کسبه بازار و اطراف بازار نیز به نوعی از این معضل ضرر می‌کنند.

آدی بیگ اظهار کرد: اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر اگرچه تعداد خودرو‌های تردد کننده در این مسیر‌ها را تقریبا به نصف کاهش می‌دهد، ولی تردد آسان و بدون اتلاف وقت در این منطقه می‌تواند شهروندان را بیشتر به حضور در بازار و خرید ترغیب کند.

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به فصل گردشگری تابستان و حضور میهمانان در تبریز، اجرای این طرح می‌تواند موجب رونق بازار تبریز به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1142

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند