پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 03:40

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: وضعیت بورس بدتر شده است

01:461650

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه آقای خاندوزی ادعای زیادی برای اصلاح وضعیت بورس داشت گفت: با خوش‌بینی نسبت به وزارت آقای خاندوزی که ادعای زیادی برای اصلاح وضعیت بورس داشت، منتظر بهبود وضعیت بودیم ولی متاسفانه شرایط بازار از حالت بدی که داشت، بدتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از اقتصاد آنلاین، احسان ارکانی با تاکید بر موافقت خود با اصل موضوع صندوق تثبیت بازار سرمایه، ابراز امیدواری کرد دولت، اعتبارات این صندوق را از منابعی جز صندوق توسعه ملی تامین کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه، در ابتدا با ابراز موافقت خود نسبت به کلیت موضوع تزریق پول به صندوق تثبیت بازار سرمایه، به اقتصاد آنلاین گفت: این صندوق باید زودتر تشکیل می‌شد، یکی از دلایلی که باعث شد تا تلاطم‌های بازار سرمایه، به سهامداران خرد لطمه بزند، خلاء این صندوق بود. البته دولت باید در زمینه منابع تامین مالی این صندوق تصمیم‌ بگیرد ولی تامین این منابع از صندوق توسعه ملی، جای حرف و حدیث دارد.

وی افزود: در حال حاضر، شاخص‌های بازار سرمایه، همگی نزولی هستند و ارزش دارایی و سرمایه مردم در بورس، درحال نزدیک شدن به صفر است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در چنین شرایطی، جدا از بحث چگونگی تامین منابع صندوق تثبیت بازار سرمایه، این احتمال وجود دارد که نمایندگان مجلس برای جبران حداقلی خسارت سنگین میلیون‌ها نفر در بورس، این ردیف از بودجه را تصویب کنند.

ارکانی در پایان اظهار داشت: هرچند پیشنهاد می‌شود دولت، اعتبارات این صندوق را از منابع پایدارتر و متکی بر سایر درآمدها تامین کند تا میزان برداشت‌ها از صندوق توسعه ملی افزایش پیدا نکند.

منبع
اقتصاد آنلاین
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5110

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند