پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:54

عقب نشینی شاخص بورس/ عرضه اولیه غزر به روز دیگری موکول شد

02:343300

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه با عقب نشینی 3211 واحد روبرو شده و به یک میلیون و 841 هزار و 696 واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، امروز شاخص کل با معیار هموزن امروز 337 واحد رشد کرده و به رقم 481 هزار و 198 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 6 میلیون و 821 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس اوراق بهادار تهران حدود 14 میلیون برگه سهام، حق تقدم و یا اوراق مالی در قالب 2.6  میلیون نوبت معامله و به ارزش 23 هزار و 287 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس در روز جاری که به 5 هزار و 41 میلیارد تومان رسیده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر بگیریم، معامله گران امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران بیش از 28 هزار و 204 میلیارد تومان دادوستد کردند.

با نگاهی به بازار امروز شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 17 صدم درصد افت کردند.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر یک 7 دهم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 19 صدم درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس یک درصد عقب نشینی نداشت و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود 1.1 درصد رشد داشته است.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت تهران و نیز پالایش نفت بندرعباس بیشتری اثر تقویتی در شاخص کل بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت اصفهان، چادرملو و گل گهر بیشترین اثر کاهشی در شاخص کل بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

نمادهای پربیننده در بورس شامل بانک ملت، ملی مس ایران، بانک تجارت، گلوکوزان، بانک صادرات، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری غدیر، و سرمایه گذاری خوارزمی بودند.

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل 168 واحد افت کرده و به رقم 18 هزار و 556 واحد رسید.

معامله گران در فرابورس ایران امروز بیش از 2.3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 2.4 میلیون نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 42 میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان و سنگ آهنگ گهر زمین بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و نمادهای صبا تأمین، ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان و نیروی برق دماوند بیشتری اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته‌اند.

نمادهای پربیننده شامل پتروشیمی تندگویان، بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، مادیران، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، سیمان لار سبزوار، و شرکت آهن و فولاد ارفع بودند.

عرضه اولیه غزر(سهم ماکرونی زر) که قرار بود امروز عرضه شود به علت مشکلات ترهین دارایی‌های این شرکت به روز دیگری موکول شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4228

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند