پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:47

عملکرد آذربایجان‌شرقی در مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

01:016640

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی، گفت: عملکرد استان در مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بسیارعالی بوده و جزو برترین‌های کشور در مبارزه و مهار این بیماری هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در جمع مسئولان شهرستان اهر افزود: متاسفانه بسیاری از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان به مراتب خطرناکتر از ویروس جدید کرونا است که بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نمونه‌ای از آن بوده و مرگ و میر بالای ۶۵ درصد را دارد.

بهداد اظهار داشت: خوشبختانه آذربایجان شرقی در مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، به عنوان الگوی موفق در مقابله با این بیماری در بین سایر استان‌های کشور شناخته شده است.

وی با اشاره به تعطیلی برخی مراکز و ادارات دولتی در اثر شیوع بیماری کرونا ویروس، خاطرنشان کرد:  اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی با وجود حساسیت کاری خود تعطیل نبوده و به وظایف خود در قبال مسئولیت کاری خود ادامه می‌دهد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در خصوص کنترل بیماری تب برفکی در استان نیز بیان داشت: با وجود شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرز‌ها و ایجاد مشکلات در تهیه واکسن این بیماری،ما توانستیم با کمترین داشته خود در مقابله با آن موفق عمل کنیم.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4283

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند