پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 16:39

فروش اقلام دارویی در عطاری‌ها ممنوع است

01:003540

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه، گفت: فروش هرگونه اقلام دارویی و بسته‌بندی شده در عطاری‌ها و مراکز عرضه گیاهان دارویی ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، خرمی  افزود: براساس قوانین و مصوبات بهداشت و درمان، عطاری‌ها مجاز به ارائه مشاوره‌های پزشکی نبوده و نباید در امور درمان دخالت کنند.

وی ادامه داد: همچنین فروش عرقیجات سنتی بدون مجوز و اقلام قاچاق در این واحد‌ها ممنوع بوده و با متخلفان طبق قوانین برخورد خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه همچنین به کنترل بهداشتی عطاری‌ها و مراکز عرضه گیاهان دارویی در شهرستان اشاره و بیان داشت: با در نظر گرفتن شرایط کنونی و اهمیت توجه به واحد‌های عرضه این محصولات، نظارت بر این واحد‌ها افزایش یافته است.

خرمی خاطرنشان کرد:هم اکنون بیش از ۲۰ واحد عطاری در شهرستان فعالیت می‌کنند که باید براساس موازین و پروتکل‌های بهداشتی ارائه خدمات کنند.

وی اعلام داشت: کارشناسان غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان به صورت دوره‌ای از این واحد‌ها بازدید کرده و موارد لازم را یادآور می‌شوند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق قوانین و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3977

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند