پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:34

فطیر سنتی شهرستان بستان آباد ثبت ملی شد

01:213000

فرماندار بستان آباد در دومین جشنواره فطیر سنتی بستان آباد با اعلام اینکه فظیر سنتی این شهرستان ثبت ملی شد، گفت: محصولات نانی این منطقه به کشور‌های ترکیه، آذربایجان، چین و حوزه خلیج فارس صادر می‌شود و کمک حال اقتصاد منطقه و کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،علی موسوی حسینی افزود: بستان آباد علاوه بر اینکه همه صنایع خود را سر پا نگه داشته، در حوزه کامیونداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز با ۸۰۰۰ دستگاه کامیون سنگین حرفی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فطیر سنتی بستان آباد از بیشتر نقاط کشور و چندین کشور آسیایی و اروپایی مشتری دارد برگزاری جشنواره فطیر در این شهرستان می‌تواند به تولید، اشتغال و در آمد پایدار منجر شده و محصولات نانی بستان آباد را بیش از پیش بشناساند.

موسوی حسینی از برگزاری جشنواره بزرگ خسته قاسم، شاعر وترانه سرای بستان آبادی در چند ماه آینده در بخش تیکمه داش خبر داد.

شهردار بستان آباد نیز در این مراسم  از ساخت پارک بزرگ بانوان در سال آینده در شهر بستان آباد خبر داد و بیان داشت: اگر زمین مناسبی برای ساخت پارک بانوان پیدا کنیم کار مطالعاتی آن را آغاز و در سال آینده شروع به ساخت مجموعه بزرگ پارک با همه امکانات خواهیم کرد.

شیفته بدر آذر افزود: به مناسبت هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، سه پرروژه عمرانی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از پروژه‌های شهرداری به بهره برداری خواهد رسید.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1115

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند