پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:54

قرداد ساخت پل قروچای بستان آباد با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان

02:003000

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در نشست بررسی مشکلات راه و شهرسازی شهرستان عجب شیر، با اعلام اینکه قرداد ساخت پل قروچای بستان آباد با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان بسته شده، افزود:  در شهر‌های شبستر و کوزه کنان طرح کنارگذر را اجرا نکرده ایم و بلوار‌های این شهر‌ها را بازگشایی کردیم تا طرح کنارگذر اجرا نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، ابوالقاسم سلطانی با اشاره به فرق ایجاد کنارگذر و کمربندی در شهر‌ها، گفت:کمربندی جمع کننده اتصالات درون شهری است و کنارگذر جمع کننده برون شهری است و ایجاد کنارگذردر شهر‌ها موجب از رونق افتادن آن شهر شده و همچنین با قطع درختان موجب از بین رفتن منابع طبیعی می‌شود.

وی اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد مساحت در شهرستان عجب شیر فاقد سند است و پلاک ۱۷‌ها در شهرستان دارای سند نیست و در برنامه کاری اداره راه و شهرسازی است برای سند دار کردن منازل و زمین‌های فاقد سند تا ارزش زمین‌ها بالا رود ودر این صورت دارای ارزش افزوده خواهد بود.

سلطانی از ایجاد طرح دور سهند و واگذاری زمین برای ایجاد مجتمع‌های گردشگری خارج از حریم شهری و طرح‌های گردشگری و شهرک تروستی و تفریحی خبرداد و ادامه داد: ایجاد مجتمع‌ها و مکان‌های گردشگری جزو طرح‌های عمومی هستند که مورد بهره‌برداری عامه مردم قرار می‌گیرد.

فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در سخنانی خواستار نصب نرده در پل ورودی و آسفالت روستای چهار برودشد وافزود: ۹۷ دردصد راه‌های روستای شهرستان آسفالت است و راه تنها روستای چهاربرودآسفالت نشده و تا کنون برای زیرسازی راه روستای چهاربرود یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده که ۹۰ درصد زیر سازی آن تمام شده و آماده آسفالت است.

عادل اصغرپور با بیان اینکه مسیر قلعه چای که حوزه گردشگری و مسیر پرتردد وقبلا برای تردد مسیر ۶ متری و تنگ بوده و تلفات جانی زیادی در این مسیر اتفاق می‌افتاد و حال که این مسیر از اعتبارات روستاه‌های فاقد دهیاری تعریض شده و ۱۷ هزار متر مربع از پادگان به این مسیر رها سازی شده و مسیر ۳ کیلومتری به عرض ۲۲ متر بازگشایی شده و نیاز به قیر یارانه‌ای برای آسفالت مسیر است که حدود ۹۰۰ تن قیر برای این مسیر لازم است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1519

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند