پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 11:22

لایحه بودجه شهرداری تبریز شامل چه مواردی است؟!

01:491940

لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در جلسه علنی امروز شورای شهر تقدیم شورای اسلامی این کلانشهر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از خبرگزاری فارس، بودجه شهرداری تبریز بر اساس اسناد بالادستی، برنامه‌ پنج‌ساله، چشم‌انداز دوازده ساله و سیاست‌های ابلاغی شورای شهر تدوین شده است.

بر اساس این گزارش بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز به نسبت‌ سال گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته و مبلغ کل آن ۸ هزار و ۲۰ میلیارد تومان است.

محوریت بودجه سال آتی شهرداری تبریز، توسعه زیرساخت‌های ناوگان حمل و نقل عمومی، مدیریت انقباضی هزینه‌ها، پروژه‌های خاص و اساسی، مناطق کم‌برخوردار، توجه به نظرات شهروندان، ارزش‌افزوده مناطق، برنامه‌های قرارگاه اقدام، درآمد پایدار شهرداری، توسعه شبکه فیبر نوری، توسعه پارک‌های محله‌ای و فضای سبز و توجه به خدمات محله‌ای که مورد تأکید شوراست.

بودجه عمرانی سال آینده ۷۱ درصد کل بودجه شهرداری است و ۶۰ درصد بودجه عمرانی شامل پروژه‌های کلان عمرانی است که توسعه مسیرگشایی‌ها، پروژه مقبره‌الشعرا، پارک بزرگ تبریز، پل‌های در دست احداث، بافت چوخورلار، تقاطع‌های غیرهمسطح  و سایر پروژه‌ها در ذیل این بودجه تعریف شده‌اند و ۲۹ درصد کل بودجه شهرداری شامل هزینه‌های جاری است.

برای اولین بار ۳۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی بافت حاشیه در نظر گرفته شده است که که مسیرگشایی امتداد ۴۲ متری انقلاب و کوثر شرقی به ترلان دره‌سی در اولویت قرار دارد.

۵۳۵ پروژه در شهرداری مرکز و مناطق در دست اجرا داریم و ۱۳۶ پروژه نیز توسط سازمان‌ها اجرا می‌شود.با توجه به نیاز شهر و شهروندان، ۹۵ پروژه جدید در بودجه سال آتی تعریف شده است.

دولت برای سال آینده اوراق مشارکتی که سالانه پرداخت می‌کرد، در ردیف بودجه پیش‌بینی نکرده و سال ۱۴۰۱ نیز دریافتی از طرف دولت نخواهیم داشت.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5318

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند