پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 08:58

لزوم جذب اعتبارات 46 میلیاردی آذربایجان شرقی تا پایان سال مالی

02:00550

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، گفت: از محل اعتبارات سال 99 حدود 46 میلیارد تومان در استان اعتبار وجود دارد که تا پایان تیرماه جاری باید جذب و توزیع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، داود بهبودی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال 99 که به شکل مجازی برگزار شد، اظهار کرد: اعتبارات تبصره 19 در استان مبلغ قابل توجه و بهره مندی از آن منوط به عقد قرارداد مشارکت با بخش خصوصی است.

وی افزود: این اعتبارات برای فعالسازی و حمایت از طرح های سرمایه گذاری، در حال بهره برداری، نیمه تمام، خاتمه یافته و حتی جدید در جهت واگذاری آنها به بخش خصوصی اختصاص می یابد.

بهبودی ابراز داشت: از محل اعتبارات سال 99 حدود 46 میلیارد تومان در استان اعتبار وجود دارد که در شورای برنامه ریزی باید تصویب و توزیع شود؛ البته از محل این اعتبارات دولت حداکثر 30 درصد از منابع یک طرح را پشتیبانی می کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: اعتباری در حدود 200 تا 250 میلیارد تومان به شکل اهرمی با این منابع در استان قابل مدیریت است.

وی تاکید کرد: برای استفاده از این اعتبارات و عقد قرارداد فقط تا پایان سال مالی مهلت وجود دارد؛ بنابراین دستگاه های اجرایی هر چه سریع تر باید طرح های مشمول این آیین نامه را شناسایی کرده و با لحاظ حداکثر 30 درصد تعهد دولت و 70 درصد آورده بخش خصوصی شرایط لازم برای عقد قرارداد طرح ها را فراهم آورند.

بهبودی تصریح کرد: اگر بتوانیم با این 46 میلیارد تومان نزدیک به 200 پروژه را از سمت دولتی به سمت بخش خصوصی هدایت و توجیه پذیر کنیم گام بزرگی در جهت ایجاد اشتغال و رونق و جهش تولید برداشته ایم.

لازم به ذکر است، گزارش عملکرد سال 1398 و برنامه های سال 1399 کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری، گزارش طرح «ارائه راهبرد عملی برای توسعه اشتغال روستائی 65 روستای منتخب» و گزارش طرح محرومیت زدائی بسیج سازندگی از جمله موارد مطروحه در جلسه امروز بود.

منبع
روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3966

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند