پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:16

ماهانه 100 میلیارد تومان حقوق به پرسنل شهرداری تبریز پرداخت می شود

02:143120

سخنگوی شورای شهر تبریز با اشاره به اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز، گفت: شهرداری تبریز ماهیانه بیشتر از 100 میلیارد تومان حقوق پرسنل خود را بدون دغدغه پرداخت می کندٰ.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، کریم صادق زاده‌تبریزی در بازدید از طرح های تعاونی مسکن ریخته گری تراکتورسازی با اظهار تاسف از اینکه شورا سه سال است که بدهی دوره های قبلی شهرداری را پرداخت می کند، افزود: رویه غلطی در دوره قبلی با اخذ وام صورت گرفته بود که شهرداری تبریز مجبور بود جریمه 6 درصدی هم برای آن پرداخت کند به همین خاطر تصمیم گرفته شد  اولویت پرداخت این وام ها باشد.

وی ساخت 34 پارک جدید در مناطق محروم را از مصوبات شورا عنوان و بیان کرد:  شورای اسلامی شهر در این دوره  حامی کارگران بوده است که  نمونه آن را در اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان 327 تختخوابی تأمین اجتماعی تبریز می توان دید.

صادق زاده‌تبریزی ادامه داد: این طرح که مصوب سال 87 هیات دولت بود در نهایت با اعطای زمین طی 3 مصوبه اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز زنده شد خوشبختانه بهای زمین همین به میزان 102 میلیارد تومان از طریق اوراق سهام فراهم شد و با اختصاص 1000 میلیارد تومان اعتبار از سوی تامین اجتماعی ساخت آن آغاز می شود.

سخنگوی فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه به مشکلات مسکن در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط اقتصادی و میزان دریافتی قشر کارگر و حقوق بگیر اکنون سبب شده که  مسکن به یک کالای لوکس تبدیل شود و هر کسی امکان دسترسی به آن را نداشته باشد.

وی افزود: در این شرایط ما به عنوان نماینده مردم  باید از تمام نهادهایی که در بخش مسکن فعالیت دارند حمایت کنیم  و در مجموعه شهرداری شرایط را به نحوی فراهم کنیم که موانع  تولید مسکن به ویژه اقشار مفید و موثر واقعی جامعه را رفع کنیم.

کریم صادق زاده‌تبریزی در ادامه با اشاره به فعالیت های هیأت مدیره شرکت تعاونی مسکن ریخته گری تراکتورسازی در اجرای پروژه‌های مسکونی برای کارگران این کارخانه، گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی و میزان دریافتی قشر کارگر و حقوق بگیر اکنون سبب شده که  مسکن به یک کالای لوکس تبدیل شود و هر کسی امکان دسترسی به آن را نداشته باشد.

وی تعاون را یکی از مهمترین بسترهای اقتصاد سالم عنوان کرد و گفت: طبق قانون اساسی باید 25 درصد از اقتصاد کشور در بخش  تعاون مستقر شود که اگر این اقدام اتفاق بیافتد تحول چشمگیری در معیشت  مردم به وجود می آید.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4451

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند