پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:56

پیشرفت ۶۰درصدی ایستگاه لاله قطار شهری تبریز

03:26220

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، رضا زائر در جریان بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر کلانشهر تبریز با اشاره به تداوم فعالیت‌های عمرانی در پروژه قطار شهری تبریز، خاطرنشان کرد: عملیات عمرانی در ایستگاه ۱۵(لاله) خط یک، طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ تعطیل بود و خوشبختانه با انعقاد قرارداد این پروژه در سال ۹۷، در طول دو سال گذشته پیشرفت قابل توجهی کرده است.
وی با اشاره به حجم عملیات انجام یافته در این ایستگاه گفت: تا به امروز بیش از ۲۰ هزار متر مکعب پَی کنی و خاکبرداری، ۱۵ هزار تن آرماتوربندی و ۱۱ هزار متر مکعب بتن ریزی در این مجموعه انجام شده است.
زائر، از ۱۲ هزار متر مربع قالب بندی در این ایستگاه خبر داد و گفت: در طول دو سال گذشته ۱۰ هزار مترمکعب حفاری تونل و ۷۵۳۱ کیلو گرم مِش بندی و ۱۲۵۰ متر مربع شاتکریت در این پروژه انجام شده است.
مجری طرح خط یک قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به دغدغه شهروندان در خصوص بازگشایی بخشی از خیابان لاله گفت: با تلاش های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم تا پایان تابستان بازگشایی بخشی از خیابان سالاری (نرسیده به چهارراه لاله) را که پروژه در حال انجام است، عملیاتی کنیم.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به حجم قابل توجه عملیات عمرانی در پروژه قطار شهری تبریز گفت: هرایستگاه مترو معادل پنج روگذر و زیر گذر هزینه بر است.

علیرضا منادی در جریان بازدید از پروژه قطار شهری تبریز، اظهار کرد: امروز بخش قابل توجهی از مردم شهر تبریز با افتخار از خدمات قطار شهری از منطقه لاله تا ائل گولی در خط یک مترو بهره مند هستند و امیدواریم شاهد استفاده تمام همشهریان از قطارشهری باشیم.
وی با اشاره به هزینه کرد میلیاردها تومان برای تحقق این پروژه بزرگ شهری گفت: امروز خوشبختانه شاهد پیشرفت قابل توجه این پروژه هستیم و این قبیل پروژه ها می تواند در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری تاثیر گذار باشد.

منادی با اشاره به پیشرفته عملیات عمرانی در ایستگاه ۱۵ خط یک قطار شهری تبریز گفت: به اتفاق همکارانمان بازدید از این پروژه داشتیم و جا دارد از مدیران و دست اندرکاران این پروژه تقدیر و تشکر داشته باشیم.
وی در خصوص سهم دولت در این پروژه کلان شهری گفت: سال گذشته از محل اوراق مشارکت، مبلغ قابل توجهی به این پروژه اختصاص یافته است و باتوجه به ترکیب این دور از مجلس شورای اسلامی، امیدواریم بتوانیم مبالغ قابل توجهی از محل سهم دولت با تخصیص بالا را در این پروژه شاهد باشیم.
منادی از همکاری مجموعه شهرداری تبریز و تأمین بودجه مورد نیاز این پروژه نیز تقدیر کرد و گفت: شهرداری در تأمین بودجه موردنیاز پیشقدم بوده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
فرماندار تبریز از حمایت قاطع دولت از پروژه‌های قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: با وجود تمام تنگناهای اقتصادی، پروژه قطار شهری تبریز به عنوان یکی از اولویت دارترین پروژه شهری، مورد توجه ویژه دولت قرار دارد.
دکتربهروزمهدوی در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز اظهار کرد: دولت به تعهدات خود در خصوص تأمین بخشی از بودجه قطار شهری تبریز متعهد است و طی سالهای گذشته نیز، آورده دولت قابل توجه بوده است.
او ادامه داد: فعلاً چهار ماه از سال گذشته است وامسال قضاوت در خصوص تأمین اعتبار مورد نیاز از سوی دولت زود است و در پایان سال می‌توانیم در این خصوص به جمع بندی نهایی برسیم‌.
مهدوی، با اشاره به اینکه دولت متعهد به اختصاص سهم تعریف شده در این پروژه است، خاطرنشان کرد: جمع بندی سال مالی گذشته، تیرماه امسال انجام می شود و بعد از این جمع بندی می‌توانیم در خصوص سهم و آورده دولت و شهرداری طی سال گذشته اظهار نظر کنیم.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3924

25 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند