پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:07

مجلس گرامیداشت شهید محمدرضا رحمانی در تبریز برگزار شد

01:35320

صبح امروز مراسم گرامیداشت شهید والامقام امیر سرتیپ دوم خلبان محمدرضا رحمانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار آذربایجانشرقی و جمعی از یگان‌های مسلح استان در مسجد طوبی تبریز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام نوبری سخنران این مراسم گفت: قرآن علت باقی ماندن یاد شهدا را ذوب شدن در دین و ذوب شدن در دستورات دینی می‌داند.

او افزود: این‌ها نیرویی هستند که به این مردم خدمت کرده‌اند و جان شیرین خود را در طبق اخلاص قرار دادند تا نفس کشیدن ما بدون ترس و واهمه باشد.

حجت الاسلام نوبری افزود: کسانی که در هشت سال دفاع مقدس با عزت و سرافرازی، عزت و شوکت مملکت را حفظ کردند واجازه ندادند تا یک وجب از این خاک به دست دشمن بیفتد.

او گفت:در قرآن کسانی که دل به خدا سپرده و زندگی خود را فقط و فقط در راستای اراده خداوند متعال تنظیم کرده اند و اصلآ خودشان را نمی‌بینند انسان‌هایی عزتمند هستند و قرآن این گروه را زمان شناس، دشمن شناس و قیام کنندگان مقابل دشمنان می‌داند.

حجت الاسلام نوبری با بیان اینکه خداوند متعال دشمنان را می‌شناساند و راه‌های مختلفی را برای مقابله در برابر آن‌ها به ما نشان می‌دهد، گفت: اولین دشمن شیطان است که انسان را از مسیر اصلی و بندگی دور می‌کند و او را از حقیقت باز می‌دارد که باید در مقابلش بایستیم.

گفتنی است، ۴ دی ماه سال جاری در سقوط یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش خلبان محمدرضا رحمانی به فیض شهادت نائل شد و پس از گذشت دو روز از این سانحه، ارتش جمهوری اسلامی شهادت خلبان این جنگنده را تایید کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1963

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند