پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:20

مدیرعامل تسلا پنجمین ثروتمند جهان شد

01:41540

افزایش ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلای آمریکا باعث شده مدیرعامل این کشور پنجمین ثروتمند جهان شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از راشاتودی، الون ماسک، مدیرعامل دو شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس، طی روزهای گذشته و بنا به اعلام مؤسسه فوربس به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شده است.

ثروت کنونی ماسک 74 میلیارد دلار برآورد می‌شود ودلیل اصلی آن افزایش قابل توجه ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا است.

قیمت سهام تسلا از اواسط ماه مارس تاکنون تقریبا سه برابر شده و ارزش سهام تسلا تنها طی سه هفته گذشته 60 درصد رشد کرده و برای سال جاری 300 درصد بالا رفته است.

ماسک 49 ساله در ماه مارس سی و یکمین پولدار جهان بود و در آن زمان ارزش دارایی‌اش 25 میلیارد دلار برآورد می‌شد. اما طی هفته‌های گذشته حتی از استیو بالمر و وارن بافت پیشی گرفت.

هم اکنون جف بزوس، بنیانگذار آمازون با 189 میلیارد دلار، برنارد آرنو بنیانگذار LVMH با 113.8 میلیارد دلار، بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت با 113.4 میلیارد دلار، و مارک زوکر برگ، بنیانگذار فیس بوک با 90.3 میلیارد دلار پولدارترین افراد جهان هستند.

الون ماسک در این باره گفت این ارقام بالا و پایین می‌شوند اما چیزی که مهم است این است که ما تولید عالی داشته باشیم که مردم دوست داشته باشند.

در سال 2012 ماسک با 2.4 میلیارد دلار در جایگاه صد و نودمین جهان بود.

ارزش کل شرکت خودروسازی تسلا هم 304.5 میلیارد دلار شده که از مجموع ارزش شرکت‌های خودروسازی فورد، فراری، جنرال موتورز و بی‌ام‌و هم بیشتر است.

منبع
راشاتودی
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4348

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند