پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 19:08

مشکل فنی کارگزاری آگاه تا روز شنبه رفع می‌شود

02:354000

دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار با بیان اینکه مشکل پیش آمده برای مشتریان کارگزاری آگاه در بورس فنی بوده و به زودی رفع می‌شود، گفت: در عین حال سهام‌داران هیچ اجباری برای استفاده از خدمات یک کارگزاری خاص ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس، با توجه به مشکل روز چهارشنبه کارگزاری آگاه، دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار در این ارتباط گفت: روز چهارشنبه 4 تیرماه 99 متأسفانه برای کارگزاری آگاه یک مشکل فنی پیش آمد که سرور اصلی و بک‌آپ این کارگزاری دچار مشکل شد و کار نکرد که این اتفاق در دنیای فناوری اطلاعات چیز عجیب و غریبی نیست.

روح‌الله میرصانعی افزود:‌ همه کارگزاران طبق استانداردهای سازمان بورس و اوراق بهادار کار می‌کنند و به مشتریان خدمات می‌دهند، ولی اتفاقی که برای یک کارگزاری روی داد، یک امر فنی و طبیعی است، منتها متأسفانه در یکی از سخت‌ترین روزها یعنی روز پایانی معاملات که چهارشنبه بود و در آن روز چون عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری پویا نیز انجام می‌شد و مشتریانی زیادی به درگاه معاملاتی کارگزاری‌ها مراجعه می‌کردند، بنابراین این کارگزاری متأسفانه در آن روز نتوانست خدمات مورد نیاز را به مشتریانش بدهد.

وی ادامه داد: همکاران ما در کارگزاری آگاه تلاش کردند که با رفع مشکل فنی سرورها خود را آماده کنند تا روز شنبه 7 تیرماه که بازار بورس باز می‌شود، بتوانند خدمات مورد نیاز را به مشتریان خود بدهند.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار اظهار داشت: البته این را هم باید بگویم که هر مشتری بورسی که دارای کد معاملاتی بورسی است، این اختیار را دارد که هر موقع در بازار سرمایه دلش خواست کارگزاری خود را عوض کند و هیچ منعی برای انتقال از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر نیست، فقط تنها شرط این است که مشتری به کارگزار خود بدهکار نباشد. یعنی باید اول بدهی خود را بدهد و بعد به راحتی می‌تواند همه دارایی خود را با عوض کردن کارگزار ناظر از کارگزار «الف» به «ب» تغییر دهد و دسترسی برخط معاملات از کارگزار جدید دریافت کند و معاملات خود را انجام دهد.

محمدرضا معتمد عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به اشاره به مشکل به وجود آمده برای کارگزاری آگاه در روز چهارشنبه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بک آپ و پشتیبانی از اطلاعات مشتریان در یک مرکز معتبر دیگر و در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، سمات وجود دارد، بنابراین هیچ مشکلی برای سهامداران و مشتریان کارگزاری آگاه وجود ندارد و اطلاعات آنها محفوظ است.

وی این اطمینان را به سهامداران داد که اطلاعات مالی آنها در سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و شرکت مدیریت فناوری بورس تهران وجود دارد و هیچ جای نگرانی نیست و به زودی سامانه‌های معاملاتی کارگزاری آگاه هم به مشتریان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3701

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند