پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 04:37

مغز دختر 9 ماهه در تبریز با موفقیت عمل شد

01:34510

عمل جراحی مغز دختر 9 ماهه که با تشخیص کرانیوسینوستوس (بسته شدن زود رس درزهای جمجمه) در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، فیروز صالح پور فلوشیپ جراحی مغز و ستون فقرات اظهار داشت: والدین این نوزاد با علائم رشد نامتوازن مغز به مرکز مراجعه کرده و بعد از تشخیص نوع بیماری اقدام به عمل جراحی شد.

وی گفت: به دنبال بسته شدن زودرس درزهای جمجمه شکل سر نامتوازن شده و رشد غیرطبیعی را به دنبال دارد و پس از معاینات اولیه بر روی بیمار با تشخیص کرانیوسینوستوس بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت که وضعیت عمومی ریحانه 9 ماهه خوب بوده و در هوشیاری کامل به سر می‌برد.

جراح مغزو ستون فقرات بیمارستان امام رضا (ع) افزود: در طول 8 ساعت مدت زمان این عمل ارتفاع جمجمه را کوتاه کرده و درزهای بسته مغز را گشوده و سخت شامه را نیز کوچک کرده و جمجه را به جلو کشیدیم و علاوه بر این موارد کاسه چشم‌ها را نیز به سمت جلو کشیده و در جای خود ثابت کردیم.

وی ادامه داد: این نوع بیماری از دسته بیماری‌های نادر به حساب می‌آید که خوشبختانه درمان و عمل جراحی این نوع بیماری در تبریز میسر بوده و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات تشخیصی درمانی به موقع برای تزریق امید به جامعه نقشی داشته باشیم.

صالح پور با اشاره به اینکه وضعیت عمومی ریحانه 9 ماهه امید بخش هست، اضافه کرد: در حال حاضر ریحانه کوچولو در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و امیدواریم پس از چند روز ترخیص شده و روند رشد طبیعی مغز و جمجمه را داشته باشد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2575

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند