پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:31

موزه فوتبال آذربایجان افتتاح می شود

02:003470

شهردار تبریز از افتتاح موزه فوتبال آذربایجان امروز(یک شنبه) در دومین روز از هفته دولت و با حضور پیشکسوتان فوتبال و چهره‌های تاثیرگذار فوتبال تبریز در عرصه‌های ملی و بین المللی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، شهین باهر با اعلام این خبر، گفت:  موزه فوتبال آذربایجان توسط شهرداری منطقه ۲ تبریز از شهرک امام به ابتدای شهرک زعفرانیه در ۷۰۰ متر زیربنا منتقل شده و کار‌های اجرایی این موزه به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

وی افزود: این موزه با حضور ورزشکاران، فوتبالیست ها، پیشکسوتان فوتبال و چهره‌های تاثیرگذار فوتبال تبریز در عرصه‌های ملی و بین المللی به بهره برداری می‌رسد.

شهردار تبریز با تاکید به اینکه این موزه نخستین موزه تخصصی فوتبال در ایران است، اظهار داشت: این موزه متشکل از آثار و تصاویر یک قرن گذشته فوتبال تبریز و باشگاه تراکتورسازی بوده که در محل جدید خود در شهرک زعفرانیه افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: این موزه از نظر موقعیت، شرایط بسیار بهتری نسبت به محل قبلی دارد. ساختمان قبلی موزه فوتبال در پارک بانوان شهرک امام (ره) واقع شده بود که چندان در معرض دید و دسترس علاقه‌مندان نبود ولی ساختمان جدید در محلی واقع شده که دسترسی به آن آسان‌تر است و کاملا در معرض دید شهروندان و گردشگران قرار دارد.

شهین باهر با تاکید به اینکه شهرداری تبریز قدم‌های مهمی برای تجهیز موزه فوتبال آذربایجان برداشته، بیان داشت: اقلامی برای این موزه تهیه شده و بازهم تهیه خواهد شد. شهرداری تبریز با ایجاد و تجهیز این موزه تلاش کرده تا جوانان و شهروندان را با پیشینه فوتبال تبریز آشنا سازد و این مکان می‌تواند ظرفیت مهم گردشگری برای تبریز باشد و اولینی دیگر برای این شهر اضافه شود.

این موزه در سه طبقه ساخته شده است؛ تندیس، اسناد و تصاویر تاریخی، وسایل و لوازم فوتبال، دانستنی‌هایی در مورد فوتبال تبریز، باشگاه‌های قدیمی و تصاویری از بزرگان و بنیانگذاران فوتبال تبریز از سال ۱۲۹۶ تاکنون در این مکان به نمایش گذاشته شده است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1184

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند