پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 10:25

موزه مطبوعات آذربایجان همزمان با روز خبرنگار به بهره برداری می رسد

01:003740

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در مراسم  انعقاد تفاهم‌نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز، گفت: خانه صلح‌جو پس از ارزیابی‌های متعدد در میان خانه‌های تاریخی تبریز به‌عنوان محل اصلی این موزه انتخاب شده که پس از تجهیز و تأمین محتوای موزه‌ای توسط انجمن صنفی و‌ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز ۱۷ مرداد همزمان با روز خبرنگار مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، احمد حمزه‌زاده  موزه را شاخص اصلی ارزیابی فرهنگ جوامع دانست و بیان داشت: ایجاد موزه مطبوعات سندی دیگر بر قدمت فاخر آذربایجان در این حوزه است.

وی افزود: تبریز پس از پایتخت، دومین شهری است که دارای موزه‌های متعدد در حوزه‌های مختلف تاریخی و فرهنگی است و طی سال‌جاری نیز با تاسیس و صدور مجوز ۲۰ موزه جدید دیگر به توسعه این امر خواهیم پرداخت.

حمزه‌زاده  با بیان اینکه امروز شاهد اهدای نخستین تابلو از اسناد مطبوعاتی آذربایجان توسط یکی از مجموعه‌داران پیشکسوت به این موزه بودیم، از مردم آذربایجان خواست: تا در صورت دسترسی به اسناد تاریخی مطبوعات استان با اهدای آن در تجهیز و تأمین محتوای غنی موزه مطبوعات یاریگر باشند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3950

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند