پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 20:57

میانگین نرخ اعتیاد در آذربایجان‌شرقی 1.2 درصد است

02:00560

استاندار آذربایجان شرقی امروز در کارگاه آموزشی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، میانگین نرخ اعتیاد در استان را 1.2 دهم درصد اعلام و گفت: این رقم، بسیار پایین‌تر از نرخ متوسط کشوری است و باید برای کاهش هرچه بیشتر آن تلاش شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی  با اشاره به موقعیت حساس جغرافیایی و تزانزیتی استان اظهار داشت: آذربایجان شرقی با چند کشور همسایه مرز مشترک دارد و ارتباطات خوبی بین استان و این کشورها برقرار است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، موضوعات سیاسی و اقتصادی خاص در این استان باعث شده که بیشتر از استان‌های دیگر در معرض مخاطراتی همچون مواد مخدر قرار بگیریم.

پورمحمدی با قدردانی از همه دست اندرکاران مبارزه با باندهای قاچاق و تهیه و توزیع مواد مخدر در استان، اظهار کرد: با وجود این استان آذربایجان شرقی، با اقدامات شبانه‌روزی مسئولان امر و همراهی مردم، پاک ترین استان کشور و استانی بدون معتاد متجاهر است.

استاندار آذربایجان شرقی، میانگین نرخ اعتیاد در استان را 1.2 دهم درصد اعلام کرد و گفت: این رقم، بسیار پایین‌تر از نرخ متوسط کشوری است و باید برای کاهش هرچه بیشتر آن تلاش شود.

پورمحمدی همچنین تصریح کرد: بسترها و زمینه‌های هدایت افراد به سمت استفاده از مواد مخدر نیز باید مشخص شده و برای انسداد آن ها اهتمام کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به ابتکار مسئولان سابق استان در احداث مرکز ماده 16 عنوان کرد: خوشبختانه فعالیت این مرکز رو به بهبود بوده و به مرکزی برای خودمعرفی افراد دچار اعتیاد تبدیل شده است. تا پایان سال جاری نیز مرکز ماده 16 بانوان را در استان افتتاح می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر، گفت: با توجه به ایران در مسیر تزانزیت جهانی مواد مخدر قرار دارد، بنابراین شهدا و جانبازان این راه، نه تنها در حق مردم ایران بلکه در حق مردم جهان، ایثار و فداکاری می کنند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1811

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند