پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 17:07

نام شهرک صنعتی تبریز ۴ به نام شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت

02:31310

با موافقت استاندار آذربایجان شرقی، نام شهرک صنعتی تبریز ۴ به نام زنده یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی تغییر نام داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی در دیدار شورای معاونین شرکت شهرک‌های صنعتی استان با وی، از تلاش‌های این مجموعه در توسعه صنعتی و سرمایه‌گذاری در استان قدردانی کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور و منابع موجود، شهرک‌های صنعتی استان، عملکرد بسیار خوبی دارد هرچند با حد مطلوب و مورد انتظار، فاصله داریم و باید با اهتمام بیشتری در این مسیر حرکت کرد.

وی به تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: تحریم، عامل اصلی مشکلات فعلی جامعه نیست و‌ برخی افرادی که به دنبال کار نکردن هستند، تحریم‌ را بهانه ای برای فرار از مسئولیت می دانند.

پورمحمدی به پیشرفت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران بعد از ایام جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان از مدت‌ها پیش، جنگ تمام عیار اقتصادی را بر علیه ما آغاز کردند که به دلیل ناامیدی از اثرسازی مناسب آن، بدبختی و حماقت خود را به اوج رسانده و با شهادت سردار سلیمانی، از حربه تروریسم دولتی استفاده کردند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خبر شهادت سردار سلیمانی باعث شد که تمام مردم با هر تفکر و جنسیتی و در هر سن و سالی، یکپارچه در مظلومیت این شهید عزیز بایستد و بگرید.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار همت بیشتر شهرک‌های صنعتی و سایر دستگاه‌ها برای توسعه همه جانبه در استان شد و عنوان کرد: تلاش برای افزایش سرمایه گذاری خارجی در استان، تامین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی و کاهش بروکراسی اداری، مهم‌ترین انتظارات من از شرکت شهرک‌های صنعتی است.

وی همچنین از آمادگی سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای برای احداث شهرک صنعتی مشترک با استان خبر داد.

صدور 240 فقره جواز تاسیس در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی

مرتضی نیرومند اسکویی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در این جلسه با اشاره به بخشی از عملکرد این مجموعه در 9 ماهه نخست سالجاری گفت: با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی برای توسعه صنعتی و اقتصادی در استان تلاش می‌کنیم.

وی توزیع عادلانه امکانات در تمامی نقاط استان را از جمله اولویت‌های راهبردی شرکت شهرک‌های صنعتی استان برشمرد و عنوان کرد: در 9 ماهه نخست امسال، در قالب انعقاد 193 قرارداد جدید، 72 هکتار زمین صنعتی به صاحبان صنایع واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، همچنین از صدور 240 فقره جواز تاسیس در این بازه زمانی خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون، 82 واحد صنعتی با سرمایه‌ای بالغ بر سه هزار و 463 میلیارد ریال و با ایجاد اشتغال برای بیش از یک هزار و 303 نفر نیز به بهره‌برداری رسیده است.

در خاتمه این دیدار، پورمحمدی تغییر نام شهرک صنعتی تبریز 4 به نام زنده یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی را اعلام کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2021

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند