پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 05:35

نخستین دوزهای واکسن کرونای روسیه تا 2 هفته دیگر آماده می شود

01:19570

وزیر بهداشت روسیه امروز اعلام کرد: نخستین دسته از واکسن‌ کووید ۱۹ طی دو هفته آینده برای برخی از پزشکان و کادر درمانی آماده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل  از رویترز،وزیر بهداشت روسیه  امروز اعلام کرد: نخستین دسته از واکسن‌های کووید ۱۹ در طی دو هفته برای برخی از پزشکان آماده خواهد بود و دغدغه‌های ایمنی «بی اساس» از طرف برخی از متخصصان درباره تصویب سریع دارو توسط مسکو رد می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد این کشور نخستین واکسن ویروس کرونای جهان را ثبت کرده است.

این واکسن با همکاری مشترک وزارت دفاع این کشور و موسسه تحقیقات گامالیا ساخته شد. آزمایشات بالینی این واکسن در هجدهم ماه ژوئن انجام گرفت و همه ۳۸ داوطلب دریافت کننده این واکسن در برابر ویروس مصون هستند.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه گفت: واکسن‌های ایجاد شده توسط موسسه گامالیا به صورت داوطلبانه برای مردم از جمله پزشکان تجویز می‌شود.

این مقام روسیه خاطر نشان کرد: در ابتدای امر تولید این واکسن برای برآورده کردن نیازهای داخل روسیه خواهد بود و روسیه قصد دارد تا دسامبر-ژانویه ماهانه ۵ میلیون دوز از واکسن کرونا را  تولید کند.

واکسن هنوز آزمایشات نهایی خود را انجام نداده است؛ تنها حدود ۱۰٪ از کارآزمایی‌های بالینی موفقیت آمیز هستند و برخی دانشمندان از این بیم دارند که مسکو ممکن است موجب آسیب به اعتبار ملی خود شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4732

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند