پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 05:05

نسبت به ثبت ملی همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب اقدام خواهد شد

01:29560

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب، گفت: در حاشیه برگزاری بیست و یکمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب نسبت به ثبت ملی همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب اقدام خواهد شد و اقداماتی نیز در این خصوص انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، ایوب بهتاج با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی جزو سیاست‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان به منظور ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم است؛ اظهار داشت: فرهنگ دوچرخه‌سواری در جامعه برای توسعه ورزش همگانی و کاهش مشکلات جسمانی و روانی، توسعه شادی و نشاط در جامعه از یک سو و کاهش آلایندگی شهری و ترافیک از سوی دیگر نقش مهم و کلیدی دارد.

فرماندار شهرستان بناب نیز در این نشست با بیان اینکه همایش دوچرخه‌سواری بناب به یکی از نمادهای این شهرستان تبدیل شده، تاکید کرد: همزمان با برگزاری این همایش باید زیرساخت‌های لازم آن را با تعیین مسیرهای دوچرخه‌سواری فراهم کنیم.

امین رفیعی با تأکید بر اینکه دوچرخه‌سواری برند بناب است و باید برای حفظ و تقویت این برند تلاش کنیم، افزود: مردم باید نسبت به استفاده از دوچرخه ترغیب شوند و رویکرد استفاده صحیح از دوچرخه را به بطن جامعه انتقال دهند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب نیز از برگزاری بیست و یکمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری«بناب شهر دوچرخه ایران» در جمعه سوم آبان‌ماه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش خبر داد.

شهرستان 140 هزار نفری بناب واقع در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی، به«شهر دوچرخه‌ها» و نیز «شهر دوچرخه ایران» شهرت یافته است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1549

950 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند