پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:33

نقدینگی‌ها باید به سمت صنعت هدایت شود

01:0084230

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، در دیدار فعالان بخش صنعت و اقتصاد استان به مناسبت روز صنعت و معدن، گفت: نقدینگی‌ها باید به سمت صنعت هدایت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه مشکل کمبود نقدینگی، سود بانکی و تورم، هزینه‌های تولید را برای تولیدکنندگان افزایش داده است،افزود: ایجاد یک سیستم شفاف و روشن برای جلوگیری از دخالت تشکیلات مختلف در صنعت با هماهنگی اهالی صنعت ضروری است.
وی اظهار داشت: کم توجهی به تولید داخل و مشکلات خرید تکنولوژی از خارج از کشور، نبود مدارس حرفه‌ای پیشرفته برای تربیت تکنسین، کافی نبودن حمایت‌های صادراتی و پرداخت دیرهنگام جوایز صادراتی، عدم توجه کافی به صنایع کوچک و نیز گرایش‌های شرکت‌های بزرگ دولتی به خرید خارجی و بی توجهی به تولیدکنندگان داخلی برای توسعه اقتصاد ملی موجب عدم رونق تولید شده است که باید فکری به این مسائل کرد.
امام جمعه تبریز مشکلات مربوط به اعطای وام‌های بانکی، نبود شعب تخصصی در دستگاه قضائی در حوزه صنعت، واگذاری نادرست شرکت‌ها، نظارت نشدن بر ارز‌های تخصیص شده برای واردات و مقررات و نحوه اجرای بیمه از دیگر مشکل‌های موجود بخش صنعت است که نیاز به رفع دارد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3897

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند