پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 07:37

هیچ واحد تولیدی نباید تعطیل شود

02:00320

استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به تشکیل مستمر و هفتگی جلسات کارگروه تسهیل در استان، گفت: در سایه هماهنگی‌ها و پیگیری‌های این کارگروه، تعداد پرونده‌های در دست اقدام از 330 مورد به 30 مورد کاهش یافته و از مجموع 3 هزار و 500 واحد تولیدی فعال در استان تنها 27 واحد مشکل‌دار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی با تأکید بر اینکه حقوق کارگران واحدهای تولیدی باید به موقع پرداخت شود، اظهار کرد: همان‌طور که از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها انتظار داریم در کنار بخش تولید باشند، واحدهای تولیدی هم باید حقوق و مزایای کارگران و کارکنان خود را به موقع پرداخت کنند.

وی افزود: از اولین روز مسوولیت عهد کرده‌ایم که هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشود و همچنان بر همان عهد خود هستیم.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان پشتیبان بخش تولید هستند، یادآور شد: البته باید قوانین و مقررات نیز رعایت شود و همه کمک کنیم تا واحدهای تولیدی از این مسیر سنگلاخ که در اثر فشارهای دشمنان ایجاد شده است به سلامت عبور کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه شرایط خاص امروز نیازمند مقررات و اقدامات خاص است، متذکر شد: دستگاه‌های دولتی و سیستم بانکی استان با بخش تولید تعامل همه‌ جانبه و حداکثری دارند و در حد اختیارات استانی برای رفع موانع تولید تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل مستمر و هفتگی جلسات کارگروه تسهیل در استان، گفت: در سایه هماهنگی‌ها و پیگیری‌های این کارگروه، تعداد پرونده‌های در دست اقدام از 330 مورد به 30 مورد کاهش یافته و از مجموع 3500 واحد تولیدی فعال در استان تنها 27 واحد مشکل‌دار هستند.

پورمحمدی، محدود بودن اختیارات بانک‌های استان را از جمله چالش‌های موجود در حوزه رفع موانع تولید عنوان کرد و بیان داشت: با مقررات و اختیارات رایج نمی‌توان از این شرایط خاص عبور کرد و لازم است اختیارات ویژه‌ای به سیستم بانکی استان واگذار شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکلات مالی واحدهای تولیدی در روزهای پایانی سال، اضافه کرد: مدیران واحدهای تولیدی باید پرداخت حقوق کارگران را در اولویت قرار دهند و اگر نمی‌توانند این مسئله را مدیریت کنند، لازم است که روش‌های مدیریتی خود را تغییر دهند.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2479

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند