پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 07:32

هیچ کمبودی از نظر منابع مالی بانک‌ها در استان نداریم

01:03360

استاندار آذربایجان شرقی در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان، با تبریک روز بانکداری اسلامی بر عزم جدی مدیریت ارشد استان برای حمایت از تولید، صنعت و رفع مشکلات این قشر تأکید و بیان کرد: خوشبختانه هیچ کمبودی از نظر منابع مالی بانک‌ها در استان نداریم و آماده حمایت از متقاضیان کاربلد حوزه تولید، صنعت و فعالان این بخش هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی افزود: تسهیلات را به افرادی ارائه می‌کنیم که عاشق خدمت به مردم هستند و تسهیلات دریافت شده را به بانک‌ها برمی‌گردانند ولی کسانی که به فکر سوءاستفاده از منابع مالی بانک‌ها و عدم بازپرداخت آن هستند با در بسته مواجه خواهند شد.

وی همچنین خواستار توجه جدی بخش خصوصی به نوسازی تجهیزات و ماشین‌آلات در راستای افزایش کیفیت تولیدات و تلاش برای افزایش صادرات و حضور درخشان در بازارهای بین‌المللی شد.

پورمحمدی با درخواست از مدیران بانک‌های استان برای پیگیری موضوع افزایش اختیارات بانک‌ها، اظهار داشت: بانک‌های ما، امانتدار مردم هستند و باید برای گردش سپرده‌های مردم در استان، تلاش کرده و اجازه انتقال این سرمایه‌ها به خارج از استان را ندهند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بانک‌های استان عملکرد قابل قبولی دارند و ما از فعالیت آنها رضایت داریم؛ البته متناسب با شاخص‌های استان انتظار داریم روزبه‌ روز شاهد بهبود عملکرد نظام بانکی نیز باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی، سیاست‌های پولی و مالی را مهم‌ترین ابزار برای بهبود شرایط اقتصادی دانست و ادامه داد: فعالیت بانک‌ها در راستای تحقق این مهم از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید بیش از پیش از ظرفیت بانک‌ها و موسسات مالی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، بهره‌برداری کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1353

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند