پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:27

وام ودیعه اجاره مسکن در آذربایجان‌شرقی پرداخت می‌شود

02:003150

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به آغاز ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن برای مستاجران، از مبلغ ۳۰ میلیون تومانی وام ودیعه اجاره مسکن در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر، افزود: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان برای دریافت این وام می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه کد ملی سرپرست خانوار را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ارسال کنند.

سلطانی ادامه داد: به علت محدودیت منابع بانکی، وام ودیعه مسکن با اولویت خانواده‌های ۵ نفره به بالا و افرادی که تازه تشکیل خانواده داده و برای اولین بار خانه اجاره می‌کنند و نیز مستاجران حقوق‌بگیر ثابت یا تحت پوشش سازمان‌های حمایتی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اگر مستاجر مشمول این وام شناخته شود وام ودیعه توسط بانک به صاحب خانه وی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: صاحب خانه باید اصل وام را پس از یک سال در موقع اتمام قرارداد اجاره به بانک بازگرداند و مستاجر نیز در این یک سال باید ۱۳ درصد از سود واحد را به بانک عامل پرداخت کند.

سلطانی بیان داشت: در قالب این طرح در کلانشهر‌ها ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۱۵ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و این تسهیلات با سررسید یک‌ساله به مستاجران پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کردک برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان، ثبت‌نام از متقاضیان وام ودیعه مسکن با استفاده از سامانه پیامکی انجام می‌شود و نیازی به حضور افراد در ادارات نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام داشت: متقاضیان باید در سامانه TEM.MRUD.IR که همان سامانه طرح اقدام ملی مسکن است ثبت نام کنند و بر اساس اولویت‌های تعیین شده افراد مشمول این تسهیلات انتخاب می‌شوند.

سلطانی تاکید کرد: مستاجران متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باید قرارداد ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات را در اختیار داشته و کد رهگیری دریافت کرده باشند.

وی دارا بودن اجاره نامه دارای کد رهگیری، ۵ سال سابقه سکونت در همان شهر و خرید و فروش ملک نداشتن از سال ۸۴ را از شرایط متقاضیان برای دریافت این وام اعلام کرد.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4509

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند