پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 16:37

وجود دست های پنهان در خرید گندم/ در موضوع گندم برخی‌ها می‌خواهند مسئله بسازند

02:00310

استاندار آذربایجان‌شرقی پیش از ظهر امروز در حاشیه بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برخی دست های پنهان در خرید تضمینی گندم وجود دارد، انتقاد کرد:  قرار بود در عرض ۲۴ ساعت پول پرداخت شود ولی ۲۸ روز گذشته و هنوز پول مردم پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی افزود: حفظ ثبات بازار موضوع مهمی است و باید کالاهای اساسی تامین شود ولی در موضوع گندم برخی‌ها می‌خواهند از هیچ مسئله بسازند.

وی ادامه داد: خرید تضمینی یعنی فروش تضمینی است و احترام دو طرفه را می‌طلبد و ما دست تولیدکنندگان را می‌بوسیم ولی دست سوداگران را باید قطع کرد.

پورمحمدی اظهار داشت: فردی که 2 هزار تُن شکر خریده، حتما می‌داند که به کجا داده است و باید آن را توضیح دهد.

استاندار آذربابجان‌شرقی با تاکید بر اینکه ما به دنبال صادرات غیرنفتی هستیم، از افزایش 40 درصدی صادرات در استان خبر داد و بیان داشت: باید تولید داخلی و صادرات غیرنفتی در استان جدی گرفته شود، چراکه این استان ظرفیت زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ کانتینر حاوی تجهیزات کارخانه ذوب که از بندرعباس برگردانده شده است، یک کار بزرگ و شایسته‌ای بود زیرا در حال حاضر ۴ هزار میلیارد پول شرکت‌های وابسته مس در بانک‌هاست و ۳۷ درصد اعتبارات صنعت هزینه شده است و برای افراد خوش حساب اعتبار کافی موجود می‌باشد.

محمدرضا پورمحمدی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۸ درصد تجمعات اعتراضی و ۲۸ درصد ناهنجاری‌ها  کاهش یافته است همچنین  ۷۸ درصد گردشگری داخلی و ۳۷ درصد گردشگری خارجی با افزایش روبه‌روست.

وی افزود: ما ۱۴۰ نفر از بهترین‌ها را به مشورت گرفته ایم که کمیته‌های آن متشکل از وزرا، استاندارها و نمایندگان سابق است، به طوریکه یک اجماع عمومی پیدا شده تا شعار «ما می‌توانیم» را محقق کند.

پورمحمدی به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران هم اشاره کرد و اظهار داشت: البته برخی‌ها سر سازگاری ندارند ولی مدعی بودند مسوولان در موضوع ارسباران کوتاهی کردند درحالیکه عکس رئیس ما با دست سوخته و تاول زده را ندیدند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1302

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند