پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:19

پایگاه ملی تاریخی شهر گمشده اوجان در شهرستان بستان آباد دایر می‌شود

01:0013630

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستان آباد و در حاشیه بازدید از شهر تاریخی اوجان در شهرستان بستان آباد، گفت: پایگاه ملی تاریخی شهرگمشده اوجان در شهرستان بستان آباد دایر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حمزه زاده با بیان اینکه چند فصل کاوش از این شهر تاریخی انجام گرفته وبلاتکلیف مانده اس، افزود:تنها راه نجات این شهر تاریخی و ادامه کاوش ها، تبدیل آن به پایگاه ملی و راه اندازی سایت موزه بوده و استقرار پایگاه ملی و تاریخی در این شهرستان از اولویت‌های اصلی این اداره است.

وی با بیان اینکه پیگیری و تکمیل طرح های سرمایه گذاری در حوزه میراث و گردشگری در استان از اولویت‌های دیگر سازمان می‌باشد افزود: عملیات ایجاد بازارچه صنایع دستی استان در منطقه قزلجه میدان شهرستان بستان آباد به زودی عملیاتی می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بستان آباد در حوزه طبیعت گردی، از صدور مجوز بوم گردی در شهرستان بستان آباد نیز سخن گفت و افزود:سرمایه گذار در این حوزه مشخص و مرکز اقامتی بوم گردی در این شهرستان به زودی راه اندازی می‌شود.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3056

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند