پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 00:33

پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران به یونسکو ارسال می‌شود

01:13740

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، احمد حمزه‌زاده در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اهر با بیان اینکه  سال گذشته پروند ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران از سازمان یونسکو به کشورمان عودت داده شد، اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران با اصلاح مجدداً به یونسکو ارسال می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: فعلاً پرونده ثبت جهانی جنگل‌های قره‌داغ در حالت تعلیق نگه داشته‌اند تا با اعمال یکسری اصلاحات، پرونده ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران به یونسکو مجدداً ارجاع می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ثبت جهانی یک اثر طبیعی و یا تاریخی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، ابراز داشت: این‌طور نیست که ما در مقابل کارشناسان و بازرسان سازمان یونسکو با اطلاعات غیرواقعی آنها را فریب دهیم تا بتوانیم اثری را ثبت جهانی کنیم.

حمزه زاده، شهرستان اهر را دارای «میراث فرهنگی»، «گردشگری» و «صنایع‌دستی» برندهای ملی عنوان کرد و گفت: طبیعت بکر فندقلو، پایتختی ورنی ایران و ثبت بیش از 100 اثر ملی یکی از شهرهای غنی در استان آذربایجان شرقی است.

وی با انتقاد از اینکه این شهرستان علی رغم داشتن آثار غنی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به شهری عبوری گردشگران تبدیل شده تا این‌که مقصد گردشگران باشد، تصریح کرد:  باید بتوانیم شهرستان اهر را به مقصد گردشگران تبدیل کنیم که این امر با توجه به ظرفیت های فوق العاده آن، شدنی است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2972

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند