پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:09

پزشکان به جای مالیات، رایگان خدمت کنند

01:161290

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرار مالیاتی پزشکان توسط کارت خوان؛ گفت: هر پزشک با توجه به تخصصی که دارد و با صلاحدید وزارت بهداشت ده روز در سال به جای پرداخت مالیات و دور زدن قانون مالیات اقدام به خدمات‌رسانی رایگان در مناطق محروم کشور کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، معصومه آقاپورعلیشاهی افزود: براساس خدمات و هزینه های هر پزشک در این مدت ده روز ارائه می کند می توانند مالیات پرداخت نکنند.

وی ادامه داد: هر کس از این طرح حمایت نکرد با توجه شرایط که دارند از حقوق تا ابطلال کسب مجوز طبابت این افراد استفاده کنیم، این گونه خدمات  نه تنها مالیات پرداختی پزشکان را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش پرداختی از جیب قشر ضعیف جامعه  می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از ضعف سیستم پرداخت مالیات در کشور اظهار داشت: در مورد فرار مالیاتی باید زیرساخت‌های لازم برای پرداخت مالیات در کشور درست شود تا بتوانیم مردم را موظف به پرداخت مالیات کنیم و با مالیات دریافتی شفاف‌سازی لازم برای مردم  صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما بیشتر مردم مالیات را اجبار و هزینه می‌دانند؛ در حالی که در کشورهای توسعه ‌یافته مالیات به عنوان هزینه رفاهی افراد جامعه است و مردم با رغبت آن را پرداخت و فرار مالیاتی ندارند و حتی بعد از دریافت آن از سوی مسوولان برای  مردم  شفاف‌سازی می‌شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1526

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند