پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:12

پنیر لیقوان به ثبت ملی می‌رسد

01:113310

فرماندار تبریز ضمن قدردانی از زحمات اهالی لیقوان در راستای تولید پنیر باکیفیت، گفت: به زودی جشنواره‌ای برای معرفی پنیر سنتی لیقوان برگزار شده و طی آن پنیر لیقوان به ثبت ملی می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، بهروز مهدوی در حاشیه بازدید از نحوه فراوری پنیر در روستای لیقوان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پنیر سنتی این منطقه به دلیل فراوری در دامنه کوه و نزدیکی به طبیعت، طعم خاص و منحصربفردی داشته و جزو بهترین پنیر‌های ایران محسوب شود و در کشور‌های اروپایی نیز شناخته شده است.

وی با اشاره به تبلیغات منفی علیه پنیر لیقوان در رسانه ملی و فضای مجازی مبنی بر غیربهداشتی بودن این پنیر، بیان کرد: این امر یک شیطنت رسانه‌ای بود که ما نیز اعتراض خود را نسبت به اظهارات کارشناس تغذیه انجام دادیم؛ اکنون صداوسیما به جای پرداختن به این مسائل بهتر است تا مزیت‌های نسبی مناطق را معرفی کند.

مهدوی با اشاره به حضور فرماندار مراغه و جمعی از مدیران جهاد کشاورزی این شهرستان در بازدید از روستای لیقوان، گفت: این بازدید به منظور آشنایی مدیران جهاد کشاورزی مراغه با نحوه فراوری پنیر لیقوان و زحمات و تلاش‌های تاریخی و چندین ساله مردم این منطقه در فراوری پنیر لیقوان انجام شده تا الگویی برای استفاده از ظرفیت‌های تولید پنیر در شهرستان مراغه باشد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3506

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند