پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 15:03

کالاهای ایرانی نیز قابلیت عرضه در بازار چین را دارند

01:03450

استاندار آذربایجان‌شرقی در دیدار با سفیر چین در ایران،  با بیان اینکه هم‌اکنون کالاهای چینی در بازار ایران عرضه می‌شود، گفت: کالاهای ایرانی نیز قابلیت عرضه در بازار چین را دارند؛ بنابراین در بخش تجارت هم زمینه‌های فراوانی برای همکاری وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،  محمدرضا پورمحمدی افزود: ایران و چین دو تمدن بزرگ آسیا با اشتراکات فراوان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند و در دهه‌های اخیر تعاملات دو کشور همواره رو به افزایش بوده است.

وی افزود: مبارزه با یکجانبه‌گرایی و تلاش برای استقلال کشورها، جزو سیاست‌های مشترک ایران و چین است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برخی از ظرفیت‌های استان از جمله مرز مشترک با سه کشور همسایه، دسترسی به بازار بزرگ آسیای میانه، استقرار صنایع سنگین و وجود معادن غنی، تصریح کرد: بسیاری از طرح های مهم استان در بخش‌های عمرانی و اقتصادی توسط شرکت‌های چینی اجرا می‌شود.

وی افزود: ما در زمینه تولید خودرو، صنایع ریلی و طرح های معدنی، تفاهمی با سرمایه‌گذاران چینی کرده‌ایم و علاقمند به حضور و مشارکت شرکت‌های چینی در بخش‌های مختلف استان هستیم.

پورمحمدی به وجود یک‌هزار و  800 اثر ثبت‌شده تاریخی در استان اشاره و بیان داشت: مطمئناً این آثار جاذبه خوبی برای گردشگران چینی است و بخش گردشگری نیز می‌تواند زمینه مناسبی برای تعاملات دوجانبه باشد.

وی همچنین از ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی با چین استقبال کرد و خطاب به سفیر این کشور، اظهار کرد: تشکر می‌کنم که تبریز را برای آشنایی بیشتر با ایران انتخاب کرده‌اید و امیدوارم حضور شما، منشأ توسعه همکاری‌ها و تعمیق روابط ملت‌های ایران و چین باشد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1162

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند