پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:26

گردشگری منبع درآمد پایدار برای روستاها است

02:003690

فرماندار شهرستان اسکو در جلسه دهیاران این شهرستان بر استفاده ازحداکثر ظرفیت گردشگری و کشاورزی روستایی جهت درآمد زایی پایدار روستایی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، رضی منش با اشاره به نقش مهم و موثر دهیاری‌ها در بارور کردن محور‌های اقتصادی شهرستان گفت: دهیاران باید بر ارائه طرح‌های درآمدزایی و اقتصادی بسته به ظرفیت روستا‌ها متمرکز شوند و طرح‌های کارشناسی خود را به ویژه در دو محور توسعه گردشگری اکوتوریسم و توسعه کشاورزی جهت عملیاتی شدن ارائه نمایند.

وی افزود: پنج روستای بخش مرکزی شامل کندوان، عنصرود، گنبرف، کردآباد و اسکندان جزو روستا‌های هدف گردشگری بوده و در اکثر روستا‌های این شهرستان محصولات گردو، گل محمدی، پسته، کلزا، بادام و زرشک تولید می‌شود که بیشترین سطح کشت و تولید استان را بخود اختصاص داده و مستعد سرمایه گذاری و کسب درآمد پایدار برای اکثر روستا‌ها می‌باشد.

فرماندار شهرستان اسکو از افزایش ۵ برابری اعتبارات دهیاری‌های شهرستان خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات واریزی تاکنون ۲۷ میلیارد تومان بوده که سهم بخش مرکزی ۲۰ میلیارد و بخش ایلخچی ۷ میلیارد است که این حجم از اعتبارات علیرغم تنگنا‌های مالی، نشانه عزم و اراده جدی بر توسعه و عمران روستایی در این شهرستان می‌باشد.

وی تخصیص قیر رایگان را موجب افزایش آهنگ توسعه و عمران در روستا‌ها دانست و از اختصاص ۳۶۴۸ تن قیر رایگان خبر داد و افزود:سهم بخش مرکزی و بخش ایلخچی به ترتیب ۱۴۳۳ و ۲۲۱۵ در جذب قیر رایگان می‌باشد.

رضی منش خواستار توجه مسئولین بنیاد مسکن اسکو در خصوص تسهیلات بهسازی و نوسازی مساکن روستائی شد و گفت: دهیاران بایستی با فرهنگ سازی و مطلع نمودن روستاییان از طرح‌های تشویقی از جمله اعطای وام چهل میلیونی با کارمزد ۵ درصد زمینه را برای جذب حداکثری تسهیلات این موضوع فراهم نمایند.

وی با اشاره به اینکه در ۸۴ درصد از روستا‌های شهرستان فاز اول طرح هادی اجرا شده است و تلاش می‌شود ۱۶ درصد باقیمانده نیز اجرایی و عملیاتی شود، بر ضرورت اختصاص اعتبارات لازم جهت اجرای فاز دوم طرح هادی و تکمیل نواقصات طرح هادی در روستا‌ها تاکید کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2349

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند