پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 12:59

گزارش؛ تجمع فرهنگیان علیه قانون گریزی دولت و مجلس!

04:0022820

امروز فرهنگیان تبریز همنوا با سراسر کشور به صورت جمعی در اعتراض به قانون گریزی دولت و مجلس، در مقابل اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تجمع کردند.

در این حرکت جمعی، فرهنگیان تبریز خواستار همسان سازی حقوق، رفع تبعیض، اجرای قانون و عدالت از سوی مجلس و دولت و پایان دادن به طرح فرسایشی رتبه بندی معلمان شدند.

یکی از اصلی ترین انتقاد تجمع کنندگان نسبت به بی اعتنائی های رئیس مجلس بود که خواستار پایان دادن به رفتارهای پادگانی و یکجانبه گری های قالیباف شدند!

یکی از تجمع کنندگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، با تاکید به اینکه توقعی جز اجرای قانون نداریم، گفت: خواسته های اساسی بازنشستگان و شاغلین فرهنگی استان آذربایجان شرقی براساس سند بنیادین آموزش و پرورش که در سال 90 تصویب شده، در راستای اجرای مواد 63-29 و 30 قانون برنامه ششم توسعه و اجرای صحیح قانون خصوصا ماده 64 و 125 قانون مدیرت خدمات کشوری است.

وی با اشاره به تبصره سه ماده 29 قانون ششم توسعه -که نباید تفاوت حقوق بین مشاغل متناظر بیش از 20درصد باشد- افزود: از دولت و مجلس می خواهیم به وظیفه خودشان در راستای اجرا به قوانین مصوب عمل کنند.

این فرهنگی بازنشسته خواستار تصویب هر چه سریعتر طرح رتبه بندی معلمان شد و اظهار داشت: چرا نباید طرحی که اعتبارش در بودجه پیش بینی شده، اجرا شود!؟

وی ادامه داد: بخشی از هزینه های مربوط به این طرح در تبصره 2 بند «و» بوده و مابقی را می توانند از اختیارات رئیس سازمان برنامه و بودجه در تبصره «پنج» استفاده کنند.

طرح رتبه بندی برای شاغلین و بازنشسته ها باید همزمان اجرا شود

این تجمع کننده فرهنگی بیان داشت: دولت پول های سرگردان زیادی را از یارانه در اختیار دارد که می تواند اعتبارات مربوط به طرح رتبه بندی معلمان را از این بخش تامین کند .

وی با اعلام اینکه طرح رتبه بندی برای شاغلین و بازنشسته ها باید همزمان اجرا شود، از رئیس مجلس خواست: به خواسته های مردم به خصوص نمایندگان آن ها اعتنا کند که 208 نفر از نمایندگان مجلس با امضا سندی، خواستار متناسب سازی حقوق شده اند.

این تجمع کننده معترض، با انتقاد از یکجانبه گرایی های قالیباف در رسیدگی به طرح رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق آن ها، تصریح کرد: براساس آئین نامه داخلی مجلس، زمانیکه 15 نفر از نمایندگان مجلس طرحی را امضا کنند، هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی موظف هستند که آن طرح را در صحن مجلس مطرح کنند، که متاسفانه علیرغم امضا 208 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، بیش از یکسال است که این طرح در آرشیو باقی مانده و اقدامی اساسی در ارتباط با آن صورت نگرفته است.

اجرای عدالت، اجرای صحیح قانون است

وی ادامه داد: در حالی که برای درخواست فوریت براساس آئین نامه داخلی مجلس، 50 نفر لازم است، 106 نفر از نمایندگان مجلس درخواست فوریت خواستند که متاسفانه رئیس مجلس اعتنایی نکرده و علیرغم فرستادن لایحه از سوی دولت، در نوبت کاری قرار نداده است.

این فرهنگی بازنشسته با اشاره به سخنان رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی -که برای اجرای عدالت آماده ایم-، خطاب به رئیسی گفت: اجرای عدالت، اجرای صحیح قانون است و ما هم توقعی غیر از اجرای صحیح قانون نداریم.

کسری بودجه و اعتبار باید برای همه کارکنان دولت باشد نه فرهنگیان

تجمع کننده دیگری نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان با اشاره به سنگ اندازی های مکرر مسئولان دولتی در اجرای طرح رتبه بندی معلمان، گفت: اگر دولت کسری بودجه و اعتبار دارد این باید برای همه کارکنان دولت باشد نه اینکه تنها شامل حال فرهنگیان شود.

وی با انتقاد از سیاست های دولت در قبال فرهنگیان، خواستار همسان سازی حقوق این قشر زحمتکش در جامعه شد که با شرایط سخت کرونایی، آموزش دانش آموزان این مرز و بوم را لحظه ای تعطیل نکرده اند.

این تجمع کننده تبریزی با بیان اینکه متاسفانه زحمات همکاران فرهنگی در سطح مسئولان دولتی دیده نمی شود، از آن ها خواست با اجرای قانون، قانون گریزی را پایان دهند.

این برای چندمین بار طی ماه های اخیر است که فرهنگیان آذربایجان شرقی و در محدود وسیعتر(کل کشور) به صورت مسالمت آمیز و قانون مند، تجمع کرده و از قانون گذاران و مجریان آن در کشور می خواهند به قانون عمل کرده و از قانون گریزی پرهیز کنند.

میرحسین بنی هاشم/آذرماه 1400

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5058

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند