پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۳ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 09:42

یادداشت؛ خیانت ناتمام خودروسازان در حق سهام داران

02:006130

در حالی که این ماه ها شاهد ریزش شدید ارزش سهام ها در بازار بورس ایران هستیم، این مورد در مورد گروه های خودروساز نمود بیشتری دارد و این حاصل خیانتی است که از سوی حقوقی های سهم خودرو در حق سهام داران می شود.

متاسفانه در شرایطی که دولت تدبیر و امید در ناامیدی و بی تدبیری به سر می برد، اوضاع بورس همچنان آشفته بوده و در این بین حقوقی های شرکت به خصوص شرکت های خودرویی(ایران خودر، سایپا) در اوج نامردی و ناانصافی از جیب مردم دزدی می کنند و کسی جوابگوی سهام داران نیست.

در حالی که این روزها و شب ها همه جا از مردی مولای متقیان امام علی(ع) سخن گفته می شود، حقوقی های بورس روی نامردها را سفید کرده و به مردم تحریم زده کشورمان رحم نمی کنند و سهام داران را به ورطه نابودی کشانده اند، چه اندازه سهام داران باید از درد ورشکستی و دود شدن سرمایه های زندگیشان که یه عمر برای آن زحمت کشیده بودند، خودکشی کنند تا مسئولان غیرمردمی کشورمان به داد این سهام داران برسند؟!

سهام دارانی که به جای اینکه سرمایه خودشان را در مسکن، طلا و سکه و … که به نفع اقتصاد نیست، به تشویق و ترغیب مسئولان رده بالای این دولت و نظام، وارد بازار بورس کرده اند، چرا باید تا این حد به ضرر افتاده و امیدشان، ناامید شود؟!

مسئولان دولتی آیا از عواقب این نادیده گرفتن بی اعتمادی سهام داران و مردم کشورمان نسبت به بورس آگاهی دارند که انتخابات در پیش داریم و ممکن است شور و نشاط مردم را برای حضور در پای صندوق های رای بگیرد؟!

آیا مسئولان دولت تدبیر و امید، کمر به خشکاندن ریشه این نظام بسته اند که تخم بی اعتمادی را در بطن جامعه با افتضاح بورس پاشیده اند که پای صندوق های رای، عدم حضور مردم را درو کنند؟!

بازار بورس در دیگر کشورها محلی برای تامین نیازهای مالی شرکت ها برای توسعه و تولید است ولی در ایران متاسفانه رونق این بازار را تهدیدی برای خود می دانند چراکه مدیریت منابع مالی را بلد نیستند.

کاش کمی هم به این مردم زجر کشیده که این همه با صبوری پای نظام و انقلاب ایستاده و خم به ابرو نیاورده اند، رحم کنیم و نان سفرشان را آجر نکنیم.

 

میرحسین بنی هاشم/اردیبهشت 1400

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4982

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند