پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 23:56

یادداشت؛ مسکن متری یک میلیارد تومان! ناظری در بازار نیست

02:095560

همچون بیشتر مردم که متاسفانه یکی از تفریحاتشان دیدن دیوار است، در سایت دیوار به قیمت مسکن نگاه می کردم چه استیجاری و چه فروش، قیمت های را دیدم که فکر کردم در همان غاری خوابیده بودم که یاران اصحاب کهف خوابیده بودند و امروز بعد 309 سال بیدار شدم، قیمت هایی که برق از کله آدم می پراند.

با یکی از این اشخاص بی انصافی که از نبودن نظارت در کشور سواستفاده کرده و رقمی چندین برابر ارزش ملکش را پای آگهی زده بود، تماس گرفتم گفتم؛ مطمئنی قیمتی که نوشتی، ارزش واقعی ملک شماست یا دچار توهم هستی!

گفت؛ چهاردیواری اختیاری! هر قیمتی دوست داشته باشم می نویسم و به کسی ربطی ندارد!

گفتم؛ یعنی چه به کسی ربطی ندارد! مگه مملکت هر کی به هر کیست که هر کسی هر کاری خواست، بکند و هر قیمتی دوست داشت بنویسد!

گفت؛ دقیقا همینطور هست که گفتی! من الان ملکی که 10 میلیون نوشتم، می نویسم متری یک میلیارد تومان! ببینم کدام … می تواند به من بگوید بالای چشمم ابرو هست! … می خورد اگه بگوید!

بعد چندتا حرف منشوری دیگر هم زد که اگر بخواهم اینجا ذکر کنم، یادداشتم پر می شود از سه نقطه سه نقطه ها!

این شرایط امروز جامعه ما و نظارت افتضاح که چه عرض کنم، بی نظارتی دولت ماست که اجازه می دهد فروشنده ها اینطور راحت برای مردم شاخ و شونه بکشند و مردم نتوانند چیزی بگویند.

خودت حساب کن، مگر می توانی به بقال سرکوچه خودتان بگویی چرا این جنس رو این اندازه گران می دهی، کاری با فحش و کتک کاری با فروشنده های اخلاق فراموش شده ندارم ولی فروشنده های با ادب، حرفی که به شما خواهند گفت این است که دوست ندارید می توانید از مغازه دیگه خرید کنید.

مگر در ممالک دیگر می توانید چنین گستاخانه در برابر ارباب رجوع حرف بزنید و بگوئید به شما ارتباطی ندارد، دولت های آن کشورها غیر از کشور ما، به قول قدیمی ها گوش طرف را می پیچانند و به وی یادآوری می کنند مملکت قانونی دارد که همه در برابر آن یکسان هستند ولی اینکه چرا در کشور ما چنین کاری انجام نمی شود شاید یکی از دلایلشان این باشد که رطب خورده نمی تواند منع رطب کند!

در حوزه بازار مسکن هم که وضعیت اسفبار است و اصلا دولت کاری ندارد چه قیمتی روی مسکن گذاشته می شود، دولت می گوید با من کاری نداشته باشید، هرچقدر می توانید به سر و کله هم بزنید.

دولت این اندازه که به بازار خودرو ورود کرده و می کند، به حوزه مسکن کاری ندارد چراکه به اعتقاد مردم بیشتر مسئولان کشوری در حوزه مسکن سرمایه گذاری کرده اند و هیچ وقت، هیچ کسی چوب حراج به مال خود نمی زند.

مگر یک مسئول چند ماشین می تواند انبار کند و .. ولی می تواند خانه ها که چه عرض کنم، خانه ویلاهای متعدد داشته باشد و این مالیات بر خانه های خالی هم جز صدها قانونی است که می دانند اجرایی نخواهد شد یا لااقل برای آن ها ضمانت اجرایی ندارد.

وقتی نگاهی به تورم، گرانی،بیکاری، بی نظارتی و … این دولت می اندازید، در تعجب می مانید چطور این مردم زندگی خودشان را مدیریت می کنند؛ البته زنده بودن خودشان را، چراکه زندگی کردن پارامترهای دارد که در زندگی های ما وجود ندارند و جزو آمال و آرزوهایی هست که دست نایافتنی هستند حداقل در دولت کنونی ما!

میرحسین بنی هاشم/دی ماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4909

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند